Кавказький слід "Невського експресу"

Генпрокуратура РФ визначилася з основною версією про мотиви підриву швидкого потягу "Невській експрес" в Новгородській області.

Генеральна прокуратура РФ визначилася з основною версією про мотиви підриву швидкого потягу "Невській експрес" в Новгородській області 13 серпня, пише у понеділок газета "Коммерсант".

За даними видання, в організації теракту слідство підозрює одне з діючих на Північному Кавказі угрупувань бойовиків, а посібників терористів шукають серед новгородських чеченців.

Невський експрес
Lenta.ru
Правоохоронці здогадуються, хто підірвав "Невський експрес"
Опитуючи жителів найближчих до місця вибуху населених пунктів - селища Мала Вішера і села Бурга, - слідчі вийшли на двох місцевих жителів, що підробляють приватними перевезеннями, які підвозили можливого терориста в день вибуху. Вони розповіли, що за тиждень до теракту познайомилися з уродженцем однієї з північнокавказьких республік, який приїхав до Великого Новгорода. Чоловік сказав їм, що хоче з сім'єю переїхати в Малу Вішеру або Бургу і відкрити там який-небудь бізнес, і попросив їх повозити його по окрузі.

Востаннє ці свідки бачили кавказця в день теракту і відвезли його на ВАЗ-2107 на станцію Бурга. Вже після вибуху інші свідки бачили підозрюваного на довколишньому шосе, коли він сідав в іншу "сімку". Цю машину і її пасажира зараз активно розшукують в Мінеральних Водах і Карачаєво-Черкесії, звідки, ймовірно, міг приїхати диверсант.

У ГУВС Новгородської області не виключають, що двоє людей можуть виявитися посібниками терориста, проте поки вони проходять по справі як свідки.

Як розповів "Коммерсанту" голова чечено-інгушського культурного товариства "Вайнах" Салам Юнусов, в рамках розслідування підриву "Невського експреса" в Новгородській області проходять масові перевірки вихідців з Північного Кавказу. За його словами, перевірці піддалися практично всі чеченці, що живуть в області, і інгуші, при цьому затриманий ніхто з них не був.

Пасажирський потяг, що прямував з Москви до Санкт-Петербурга, потрапив в аварію увечері 13 серпня. В результаті постраждали 62 людини. Розслідування показало, що причиною аварії став вибуховий пристрій, закладений на шляхах.

Було порушено кримінальну справу по статті "тероризм". По описах жителів Малої Вішери і Бурги міліціонери склали три фотороботи людини, підозрюваної в причетності до теракту, які були згодом об'єднані в один.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: