Китай направить військові кораблі для боротьби з піратами

Китай направить до узбережжя Сомалі два військові кораблі і одне судно постачання, які почнуть виконувати завдання з забезпечення безпечного судноплавства в Аденській затоці.

За словами військових, ескадра вийде в район призначення 26 грудня ц.р.

Китайські кораблі приєднаються до судів із США, Росії, Данії, Італії, Ірану та інших країн, які вже охороняють узбережжя біля Сомалі.

Про вирішення Ірану приєднатися до міжнародних сил стало відомо напередодні. Приводом послужили два інциденти з іранськими судами. Останній інцидент відбувся в листопаді. А місяцем раніше Тегерану довелося платити викуп за 29 моряків, захоплених в липні.

Раніше Рада Безпеки ООН вперше в історії прийняла резолюцію, яка дозволяє проводити всі види операцій, - на морі, на суші і в повітрі - на території суверенної держави. Згідно з документом, термін дії якого визначається одним роком, країни, що отримали відповідний дозвіл від влади Сомалі, мають право атакувати піратів зокрема за підтримки з повітря.

У 2008 р. піратство у берегів Сомалі перетворилося на міжнародну проблему. Країна має вихід в Аденську затоку, через яку проходить один з найбільш завантажених морських маршрутів у світі. За оцінками ООН, біля берегів Сомалі діє до 1,5 тис. піратів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: