Київська кредитна спілка "кинула" сотні вкладників

Шахраї хотіли відкрити за гроші обдурених вкладників фірму з пошиву бронежилетів.

Гроші
Організатори однієї з кредитних спілок Києва купили на гроші своїх вкладників дачу і машину, а також планували побудувати швейну фабрику з пошиття бронежилетів.

За попередніми даними МВС, всього від дій шахраїв постраждали 254 людини. Вкладникам не повернули більше двох мільйонів гривень депозитів.

Частина постраждалих вже звернулися із заявами до Шевченківського райуправлінні міліції.

"Керівництво кредитного союзу протягом 2007-2008 років одержало від них на депозитні рахунки 347,1 тисячі гривень. Договори складалися строком від півроку до трьох років з нарахуванням 21-29% річних. Але гроші за договорами, терміни яких закінчилися, людям повернути не вдалося", - повідомили у міліції.

Крім того, за даними правоохоронців, зловмисники склали 130 фіктивних договорів на загальну суму 4 млн. 426 тис. гривень.

З початку року в Україні "лопнули" вже чотири кредитні спілки. Представники цих установ кажуть, що ситуація у них складна, але про масові розорення мови не йде, "кидають" людей шахраї.

"Кредитні союзи зараз дійсно випробовують проблеми з ліквідністю. Якщо раніше 80% вкладників продовжували свої депозити після закінчення терміну, то зараз навпаки - стільки ж забирають внески. Основна причина проблем - стрибок курсу до 10 грн., а також зростання безробіття. Все це привело до того, що люди почали порушувати проплати по кредитах", - розповів газеті "Сегодня" президент національної Асоціації кредитних союзів України Петро Козинець.

Втім, деякі фахівці не рекомендують довіряти кредитним союзам, особливо в кризовий час. А якщо і довіряти - тільки тим, хто працює близько 10 років. І обов’язково потрібно перевіряти документи.

Читайте також:

Як позичити гроші і отримати їх назад?
В Україні зникне половина банків
Як обдурюють шахраї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: