Харківські курсанти отруїлися через відключення електрики за борги

Причиною отруєння 70 курсантів у Харкові стали виключені холодильники. Обладнання вимкнулося, коли військовим установам відключили електрику за борги.

За попередніми даними, 70 курсантів Харківського гвардійського факультету військової підготовки Національного технічного університету "ХПІ" отруїлися м’ясними котлетами, які зіпсувалися через відключення холодильного обладнання.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Міністерства оборони України Валерій Баркевич.

За його словами, 29-30 січня харківський військовий навчальний заклад було відключено від енергопостачання через заборгованість. У зв’язку з цим у курсантській їдальні не працювало обладнання, зокрема, холодильники, в яких зберігалися продукти харчування.

Баркевич зауважив, що, незважаючи на цю обставину, співробітники комерційної цивільної структури, що організовує харчування військовослужбовців, не вжили належних заходів і, за попередніми висновками, подали курсантам котлети із м’яса, що зіпсувалося.

"Фірма повинна була передбачити наслідки аварійної ситуації, наприклад, перейти на сухі пайки", - пояснив Баркевич.

Він підкреслив, що у Міноборони вживатимуть суворих заходів для притягнення до відповідальності осіб, винних в отруєнні курсантів. Це можуть бути штрафні санкції, відмова від подальшої співпраці з комерційною структурою.

"Відповідальні однозначно повинні бути покарані. Це ті, хто стежить за дотриманням технологій приготування їжі та дотриманням санітарно-гігієнічних умов у їдальні", - сказав Баркевич.

Водночас він висловив претензії до енергопостачальної компанії. За словами головного санітарного лікаря Міноборони, відповідальні за знеструмлення повинні думати про наслідки.

На даний момент стан здоров’я 70 госпіталізованих військовослужбовців є задовільним, перебіг хвороби легкий, і впродовж декількох днів усі курсанти будуть виписані з госпіталю.

Нагадаємо, у вихідні дні (7-8 лютого) 70 курсантів Харківського гвардійського факультету військової підготовки Національного технічного університету "ХПІ" було госпіталізовано до Військового медичного клінічного центру Північного регіону з попереднім діагнозом – гостре кишкове інфекційне захворювання.

Наприкінці січня у Харкові через борги за електроенергію було знеструмлено 4 військових об’єкта. Від світла відключали військові частини та установи Збройних сил, навіть незважаючи на те, що їхні борги за електрику невеликі.

В установах Харківського гарнізону світло було відключене 27 січня. Без електрики був Харківський університет Повітряних сил імені Кожедуба, з гуртожитками, їдальнею та іншими інфраструктурними об'єктами, Харківський військовий ліцей Будинок офіцерів.

Університет Повітряних сил заборгував за електроенергію 217 тисяч гривень, а в цілому борг по Харківському військовому гарнізону за спожиті комунальні послуги становить 600 тисяч.


Читайте також:
Військовим частинам електрику відключили зумисно
На Київщині отруїлися шестеро немовлят
В Китаї судять підозрюваних в отруєнні молока

ВідеоУ Харкові з отруєнням госпіталізовані 70 курсантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: