Луцьку міліцію звинувачують у "вибиванні" зізнань

Правозахисники стверджують, що міліціонери "вибили" у 18-річної дівчини зізнання в пограбуванні, якого вона не скоювала.

Колишній міліціонер помстився інваліду, який відмовився продавати йому квартиру, добившись ув’язнення його доньки, стверджують волинські правозахисники.

Ганну Воробей посадили на 5 років - за пограбування. Захисники дівчини впевнені, що зізнання з неї вибивали, а прокурор і судді навмисно проігнорували чимало доказів.

В 2006-му троє хлопців і дівчина пограбували одну з луцьких квартир. Вдершись до оселі, молодики побили господиню і винесли з дому 4060 гривень. За кілька днів у цьому злочині зізналась вісімнадцятирічна Ганна.

"Попала я дуже цікаво - у мене не було доказів, що я була вдома і ніхто не міг підтвердити", - розповідає дівчина, яка перебуває зараз за гратами.

"Все що я написала - все з їх слів, - стверджує Ганна. - Вони розказали що саме пропало в цій квартирі і що взагалі відбувалось". Вона пригадує – працівники міліції викручували руки і рвали волосся. До суду дівчина так і не побачила адвоката.

Ганну підставили - упевнені чи не всі її сусіди. Поки дівчина в тюрмі, по черзі доглядають її напівпаралізованого батька - інваліда армії. Володимир, батько Ганни, розповів, що в 2006-му, перед тим, як Ганну заарештували, він відмовився продавати квартиру сусіду, колишньому працівнику міліції, і через це з ним посварився.

Міліція категорично відмовляється коментувати цю справу, а прокурор Луцька Олексій Решетник наполягає - на заарештовану Ганну Воробей - ніхто не тиснув.

"Міський суд визнав Воробей винною. Апеляційний суд залишив справу без уваги, Верховний – так само, без задоволення. Проводилась перевірка і місцевою прокуратурою, і Генеральною прокуратурою – порушень не виявлено. Вона скоїла злочин", - стверджує прокурор.

Натомість голова Волинської правозахисної групи Степан Василюк впевнений, що посадовий злочин скоїли судді й слідство. За його даними, слідчий міліції, який вів справу Воробей, в той час і сам був під підозрою у скоєннні злочину. Василюк наголошує - прокурори і судді навмисно не звернули уваги на цю "дрібницю". "Якщо слідство здійснює особа яка сама під слідством, то це все ставиться під сумнів усі процесуальні дії", - зазначив правозахисник.

Якщо вірити слідству - Ганна Воробей - міцний горішок. Адже дівчина не здала співучасників злочину. "Вимогали від мене сказати з ким я скоювала злочин – я не сказала, бо я цього в принципі не знала", - розповідає Ганна.

Міліція й досі шукає тих трьох хлопців, які, за матеріалами справи, разом з Ганною здійснювали грабунки. Правозахисники тим часом в адміністративному суді оскаржують бездіяльність прокурорів. З п'яти років Ганні залишається сидіти іще два.

"Працівники міліції сказали, щойно вийдеш – їдь з Волинської області, бо вони не дадуть ні мені жити, ні батьку", - каже вона.

Читайте також:

Донеччанка замовила кілеру рідну матір

У Кривому Розі засудженого забули відправити до в'язниці

П'яний міліціонер відрубав руку товаришеві по службі

ООН стурбована свавіллям українського правосуддя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: