Мешканець Житомирщини продавав односельчан у рабство

За продаж бригади з 4 людей для роботи на чеському підприємстві з виробництва меблів чоловік заробив близько 2 тисяч євро.

Правоохоронці викрили 39-річного мешканця Житомирщини, який заробляв гроші работоргівлею, продаючи односельчан у трудове рабство в Чехію.

Як повідомляє прес-служба управління МВС Житомирської області, тільки за продаж бригади з чотирьох людей для роботи на чеському підприємстві з виробництва меблів чоловік заробив близько 2 тисяч євро.

Як розповідав потім один із потерпілих, приїхавши до місця призначення, вони зустріли ще чотирьох своїх односельчан, що прибули сюди за тиждень-два до них. Підприємство знаходиться на віддаленому хуторі, за 15 км до найближчого населеного пункту, огороджене по периметру, під цілодобовою охороною. Окремо розташовані будиночки для працівників, загалом близько 20 чоловік – всі вихідці з України, термін дії туристичних віз яких давно закінчився, а отже, фактично уже нелегальних мігрантів.

Приступивши до роботи, чоловіки не відразу зрозуміли, що заробити на цьому підприємстві їм навряд чи вдасться. Обіцяна плата – 2 євро за годину – начебто нараховується, однак, діє сувора система штрафів. За спізнення на роботу на 2 хвилини мінус 30% заробітку, за куріння на робочому місці – 25% і так далі. Враховуючи, що робочий день тривав близько 12 годин, витримати такі умови було складно.

Вираховувалась із заробітку і вартість харчування, досить таки жалюгідного, особливо зважаючи на фізичний характер роботи.

Але найбільшу загрозу для заробітчан становило устаткування та обладнання, на якому доводилось працювати. Подібні підприємства відносяться до категорії підвищеної небезпеки та вимагають посилених заходів щодо дотримання техніки безпеки. Однак, дане виробництво носило явно виражений кустарний характер, а тому про жодні дотримання умов охорони праці, у тому числі санітарно-гігієнічних, не йшлося.

У разі отримання травми, а таке частенько відбувалося, лікування проводилось у чітко визначеного лікаря вдома і також за рахунок працівника. 42-річний Віталій у результаті нещасного випадку втратив два пальці правої руки, аби не морочитись із ним, охоронники після надання першої медичної допомоги, відвезли чоловіка до одного з міст Чехії та залишили неподалік метро – без грошей та документів.

Такі заробітки тривали близько 8 місяців, допоки заробітчани не влаштували справжнісінький бунт, після якого їх просто відпустили, звичайно, без жодних матеріальних виплат. На той час кожен з них за встановленою системою оплати та накладення штрафів уже сам заборгував підприємству.

Як повідомив начальник відділу по торгівлі людьми УМВС у Житомирській області Михайло Сорока, жоден з потерпілих, допоки не перетнув кордон, не знав про існування у Чехії кримінальної відповідальності за порушення терміну туристичної візи, а це стало головним важелем роботодавців для шантажу працівників. Більше того, жоден із заробітчан після складного повернення додому не звернувся до міліції для припинення діяльності односельчанина, який продовжував вербувати людей у трудове рабство.

Наразі відносно нього порушено кримінальну справу за ч. 2 ст.149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

На даний час розслідуванням уже встановлено 8 фактів продажу людей у трудову експлуатацію.

Читайте також:

Жінка зацементувала свого чоловіка, щоб позбутися знущань

На Сахаліні затримано банду заробітчан, яка грабувала магазини

Захисника Жукового острова вбили після його скарг до київської влади

Через жорстокість батьків 5-річну доньку виховували собаки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: