Мінтранс звинувачує у "фосфорній аварії" казахів

Попередня технічна експертиза Мінтрансу місця "фосфорної аварії" біля Ожидова визначила, що до аварії потягу причетний власник вантажу.

Фосфорна аварія
УНІАН
Фосфорна аварія
Попередня технічна експертиза Мінтрансу місця "фосфорної аварії" біля Ожидова (Львівська обл.) визначила, що до аварії потягу причетний власник вантажу – казахська компанія. Про це в інтерв’ю "Контрактам" заявив міністр транспорту та зв’язку Микола Рудьковський.

Є підстави стверджувати, що аварія викликана порушенням правил вантаження жовтого фосфору і несправністю цистерни, яка першою зійшла з рейок. З’ясувалося, зокрема, що в місці витоку фосфору була відсутня ущільнююча прокладка, а також не працював клапан регулювання тиску в цистерні. Можливо, додатковим чинником аварії стала несправність однієї ресори цистерни. Отже є низка питань до власника вантажу - казахської компанії", - сказав Рудьковський.

На запитання журналістів, які попросили прокоментувати заяву директора "Казфосфата" Кайрата Шотбакова, який назвав докори на адресу своєї компанії безпідставними, Микола Рудьковський відповів: "Зачекайте, казахські специалісти, залучені до проведення експертизи, погодились з її висновками. Причини аварії, за які несли б відповідальність працівники "Укрзалізниці", не виявлені".

"Експерти ретельно проаналізували, чи змінилася ширина шляхів в результаті аварії, і встановили, що залізничне полотно було у нормальному стані. Робота комісії триває, фахівці Новосибірського державного університету шляхів сполучення уточнюють певні нюанси. Мінтранс припинив перевезення жовтого фосфору по території України до остаточних висновків", - відзначив міністр.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: