МНС спростовує горіння фосфору

МНС України спростовує інформацію про горіння фосфору на місці аварії потягу в Львівській області.

Нестор Шуфрич
УНІАН
МНС продовжує переконувати, що цілковито контролює ситуацію в зоні аварії потягу з фосфором.
МНС України спростовує інформацію про спалах фосфору на місці аварії потягу в Львівській області. 

Нині на місці катастрофи у цілодобовому режимі чергують відповідальні офіцери МНС України та працює мобільна оперативна група Головного управління МНС України в Львівській області на чолі із заступником начальника ГУ з питань реагування на надзвичайні ситуації, у постійній бойовій готовності знаходять пожежно-рятувальні підрозділи.

На сьогодні в зоні фосфорної аварії тривають рекультиваційні роботи, а також здійснюється безперервний моніторинг екологічної ситуації в районі. Висновки лабораторій СЕС та Управління екології свідчать про те, що гранично допустима концентрація шкідливих речовин не перевищує норми. У разі, якщо показники шкідливих речовин перевищать гранично допустимі концентрації на місці аварії, МНС негайно поінформує громадськість та органи державної виконавчої влади згідно з діючим законодавством.

Катастрофа на Львівщині
УНІАН
16 липня поблизу станції Ожидів Львівської залізниці в результаті нез’ясованих обставин сталася аварія вантажного поїзда.
За інформацією МНС, локальних спалахів мікрокристалів фосфору, які виникали на поверхні грунту, внаслідок рекультиваційних робіт не зафіксовано вже близько доби. Представники державних служб постійно спостерігають за перебігом подій і фіксують будь-які зміни як у навколишньому середовищі, так і в стані здоров’я мешканців навколишніх сіл.

Рекультиваційні роботи проводять згідно з планом. Ситуація на місці аварії цілковито контрольовано, повідомляє МНС.

МНС України звернулося до представників ЗМІ та політичних сил з проханням не політизувати ситуацію та не створювати штучної напруги навколо ситуації у с. Ожидів, не спекулювати на темі безпеки населення та не поширювати недостовірну інформацію.

МНС інформує, що місце проведення робіт є відкритим для представників ЗМІ, які можуть безперешкодно спостерігати за ходом рекультиваційних робіт та особисто переконатися у екологічній та техногенній безпеці для громадян.

Раніше з'являлася інформація про те, що на місці аварії "фосфорного" потяга під Ожидовом знову загорівся фосфор. Причиною займання начебто була погана рекультивація ґрунтів. Про це повідомив депутат Буської районної ради Ростислав Сліпець, який безпосередньо виїздив на місце події.

Цистерни з фосфором ще в Україні?
Горіння фосфору помітив депутат Буської райради.
За його словами, з місця аварії насправді вивезли "десь дві бочки" ґрунтів, а не як повідомляли офіційно. Наразі на місце горіння фосфору виїхали представники Буської районної ради, а також кілька депутатів Львівської обласної ради.

"На даний момент спалаху немає. Іноді на рекультивованному ґрунті попадаються крупинки фосфору, які можуть спалахувати від високої температури. Спалах небезпеки не несе, отруйливих речовин під час спалахів не виділяється", - повідомив начальник львівського обласного управління МНС Петро Василенко.

У той же час заступник міністра охорони довкілля Степан Лізун не виключив можливості займання маленьких фрагментів ґрунту і щебеню залізничного полотна на місці аварії в результаті відновлення залізничного сполучення на вказаній ділянці. 

"Невеликі шматочки щебеню з фосфором справді можуть займатися в результаті проходження потягів і, відповідно, приливу кисню", - сказав чиновник, зазначивши при цьому, що такі спалахи не спричинять якихось серйозних екологічних наслідків".

Як повідомляв iPlus, 16 липня в Буському районі Львівської області на залізничному перегоні Красне-Броди поблизу станції Ожидів Львівської залізниці в результаті нез’ясованих обставин сталася аварія вантажного поїзда. В результаті аварії зійшли з рейок 15 цистерн з жовтим фосфором, 6 з яких загорілися.

Під час ліквідації пожежі утворилася хмара з продуктів горіння, в зону ураження потрапили 14 населених пунктів Буського району і окремі території Радехівського і Бродівського районів області.

ВідеоЗнову горів фосфор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: