Моряки "Нерпи": аварія сталася через комп'ютер

Моряки атомного підводного човна ”Нерпа” стверджують, що у трагедії може бути винен комп`ютер, який керував системою, а не матрос Дмитро Гробов, якого звинувачують у причетності до того, що сталося.


"У нас, моряків, думка одна: був збій програми в комп`ютері. Раніше систему ЧОХ ("човнова об`ємна хімічна") завжди запускали вручну за наказом командира. Тепер її запустила електроніка. Комп`ютер, до слова, дивно поводився ще на випробуваннях на березі, на заводі. А ще можна наперед цей збій запрограмувати - створити програму включення нештатної аварійної ситуації... Перший раз на підводному човні застосовано таку комп’ютеризовану систему включення ЧОХ”, - сказав технік-хімік АПЧ "Нерпа", мічман Євген Овсянников.

Він розповів про те, як поводився у момент аварії на підводному човні "Нерпа" головний підозрюваний у кримінальній справі матрос Гробов.

"Я був у каюті, коли почув у коридорі ревун - сигнал "Бойова тривога". Здивувався. За правилами, цей сигнал повинен був лунати і в каюті. Виглянув в коридор. І побачив, що з боку першого відсіку в мою сторону біжить Гробов. Кричить: "Женя, включайся в ПДАшку!" (персональний дихальний апарат)", - розповів Овсянников.

"Я спершу подумав, що була (пожежа). Під час нагрівання фреон перетворюється на нервово-паралітичний газ фосген. А у мене, крім токсичного отруєння, ще й праву руку паралізувало. Але в разі враження фосгеном нерви не відновлюються. А в мене - відновлення. Отже нагрівання фреону, а отже, і пожежі, не було", - сказав моряк, відповідаючи на запитання, чи була на човні пожежа, через яку могла включитися система пожежогасіння.

Як повідомляв ТСН.ua, 9 листопада, під час випробувань на підводному човні "Нерпа" Тихоокеанського флоту сталася аварія. За офіційною версією, несанкціоновано спрацювала система пожежегасіння, у результаті стався викид фреону, що спричинило отруєння людей. На підводному човні загинуло 20 людей.

13 листопада слідчий комітет повідомив, що "підозрюваний - це один з матросів екіпажу, який без всякої на те підстави запустив систему пожежогасіння підводного човна".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: