МОЗ просить не нагнітати обстановку

МОЗ України закликає ЗМІ не нагнітати обстановку навколо фосфорної аварії. За словами урядовців, головні труднощі вже позаду.

Медична допомога постраждалим від аварії
УНІАН
Медики запевняють, що інформацію про постраждалих внаслідок фосфорної аварії перебільшено.

Міністерство охорони здоров'я України закликає засоби масової інформації не нагнітати обстановку навколо наслідків аварії поїзда з жовтим фосфором у Львівській області.

Про це Українським Новинам повідомила прес-служба МОЗ. 

Міністерство заявляє, що складний період після аварії пройшов. У медичних закладах області, починаючи з 21 липня, припинилося збільшення кількості пацієнтів з підозрою на отруєння продуктами згоряння фосфору. Частина пацієнтів уже виписані додому або готуються до виписки.

Водночас, МОЗ зазначає, що є випадки пошуку й надання неправдивої інформації про окремих пацієнтів лікувально-профілактичних закладів, кількість госпіталізованих і стан їхнього здоров'я, маніпулювання фактами перебування в реанімаційних відділеннях.

На думку МОЗ, такі інформаційні матеріали збільшують соціально-психологічну напругу населення.

Як приклад нагнітання обстановки МОЗ наводить повідомлення ЗМІ про жінку із села Боложинів, з важким отруєнням госпіталізовану в реанімаційне відділення Буської центральної районної лікарні.

МОЗ заявляє, що насправді в пацієнтки діагностовано отруєння алкоголем.

Також міністерство заявляє, що факт перебування людини в реанімації лікувально-профілактичного закладу не є ознакою тяжкості стану потерпілого або загрози його життю. Це пояснюється тим, що з початку надходження потерпілих керівництво Міністерства охорони здоров'я ухвалило рішення про госпіталізацію потерпілих, при наявності вільних місць, у реанімаційні відділення.

Таке рішення було прийнято з метою забезпечити кращі умови перебування й надання медичної допомоги.

МОЗ наполягає, що єдине достовірне джерело інформації про потерпілих у результаті аварії - це офіційні повідомлення штабу Державної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, прес-центру МОЗ й прес-служби Головного управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації. 

Раніше повідомлялося, що в реанімації зараз перебуває п'ятеро людей, постраждалих внаслідок аварії на Львівщині.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: