На Бангладеш обрушився потужний циклон

Увечері в четвер на узбережжя Бангладешу обрушився потужний циклон Сідр, повідомляє AFP

За повідомленням метеорологічного центру індійського штату Західна Бенгалія, де також очікуються сильний вітер і проливні дощі, діаметр циклону складає близько 500 кілометрів. Сідр викликає приливні хвилі заввишки до шести метрів. Швидкість вітру в центрі циклону сягає 240 кілометрів.

Жителі Бангладешу ховаються в протициклонному притулку
AFP
Жителі Бангладешу ховаються в протициклонному притулку
Перший удар циклону припав на національний парк Сундербанс, що знаходиться на кордоні двох країн. У прибережних районах знаходяться бідні рибальські села, мешканці яких евакуйовані. У місті Кхулна свої будинки покинули 250 тисяч чоловік.

Крім того, представники властей на моторних човнах об'їхали острови, розташовані неподалік від берега, і через гучномовці оголосили про небезпеку, закликаючи жителів сховатися в спеціально побудованих притулках.

У Західній Бенгалії власті розпорядилися зупинити залізничне сполучення через загрозу повеней. 50 тисяч осіб уже евакуйовані, а евакуація ще 50 тисяч чоловік триває.

У 1991 році в результаті викликаної циклоном повені загинули, за офіційними даними, 138 тисяч чоловік. Зменшення кількості жертв, у порівнянні з 1970 роком, приписується створеній у ті роки мережі протициклонних притулків і спеціальній системі сповіщення про шторми, що насуваються.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: