На Донеччині обвалився терикон

В ніч проти 15 липня на Донеччині стався обвал породи з одного із териконів шахти імені Засядька. Обвалена порода небезпечна для річки Кальміус та прилеглих будинків.

Терикон
УНІАН
Стан териконів Донеччини може призвнсти до екологічної катастрофи.

За даними екологів, у ніч проти 15 липня сталося найбільше за останні роки зрушення терикону на Донеччині. 

Обвал засипав приблизно п'ять гектарів лісу, близко 70 метрів йому залишилося до річки Кальміус та близько 100 - до прилеглих будинків. Екологи говорять, що ситуація залишається небезпечною.

За словами експертів, достатньо одного дощу для того, щоби відвал поповз далі. Тому терміново необхідно вжити заходів для вирішення ситуації.

Зараз Управління охорони довкілля в Донецькій області дало розпорядження керівництву шахт, щоб ті провели службове розслідування, стосовно того, чи виконуються вимоги експлуатації терикона. Також доручено зробили висновок про можливі наслідки і їх усунення. Якщо з'ясується, що це було не природне явище, а порушення правил експлуатації, то за справу візьметься прокуратура.

Евакуйовувати людей із найближчих до відвалу будинків, зважаючи на все, не збираються. Хоча люди в селі, що розташоване біля підніжжя відвалу породи, говорять, що донецька шахта імені Засядька, нібито виділила п'ять квартир для тих, хто живе найближче до терикона.

Цю інформацію підтвердити не вдалося. Представники шахти, які приїхали на місце аварії, відмовилися від коментарів.

Екологи заявляють, що згідно з документами, шахті ще з 1959 року було виділено менше 36-ти гектарів землі. А зараз відвал гірських порід займає вже 60 гектарів. Тобто, практично вдвічі більше узгодженої площі. Шахта і надалі возить туди породу. Щороку приблизно півтора мільйона тонн. Зараз там уже близько 50-ти мільйонів тонн. 

Місцеві жителі говорять, що раз по раз чують шум породи, яка обсипається. Часто цей терикон горить. А якщо порода потрапить у Кальміус, то може бути екологічна катастрофа.

ВідеоНа Донеччині обвалився терикон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: