На Дунаї розгулялися пірати

На Дунаї початішали випадки нападів піратів на кораблі.


За минулий рік на Дунаї різко почастішали напади піратів на вантажні річкові судна. Пірати активно діють в гаванях, що погано охороняються, а також в притоках.

Проте найнебезпечнішою вважається ділянка річки на румуно-сербському кордоні між Бєлградом і портом Смедерево. У цьому місці тільки в одного судновласника, болгарської компанії BRS, за рік були пограбовані 38 суден. Компанія оцінює збиток, щонайменше, в 50 тисяч євро.

Кількість нападів може бути більшим: часто власники не повідомляють в поліцію про піратські атаки, побоюючись, що самі поліцейські так чи інакше пов'язані з піратами.

Найчастіше жертвами піратів стають баржі. Крім власне вантажу дунайські пірати відкачують з суден або буксирів пальне і вирізають електропроводку з кольорових металів.

Дунайські пірати добре озброєні. Команду вони зазвичай не чіпають, проте останнім часом нападники стали більш агресивними. Повідомляється, що вони поранили і викинули за борт матроса одного із захоплених суден.

Втім, за деякими даними, часто команда знаходиться в змові з піратами. Вантаж просто перевантажується на каперські судна, а потім все маскується так, ніби вантажне судно пограбували.

Річкова поліція нічого зробити не може, оскільки не має в своєму розпорядженні достатніх грошових і технічних засобів. У сербському порту Смедерево немає навіть власної водної поліції. На 60-кілометровій ділянці річки пірати діють практично безкарно.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: