На Керч чекають кислотні дощі

Екологи не виключають можливості кислотних дощів в районі Керченської протоки. Рідкісна риба опинилася під загрозою.

Заступник голови Росприроднагляду Олег Мітволь не виключає можливості кислотних дощів в районі Керченської протоки після серії корабельних аварій, що призвели до екологічної катастрофи. 

"Випадання кислотних дощів (може бути) пов'язане з тим, що до моря потрапила велика кількість сірки", - процитувала слова Мітволя прес-служба крайового управління МЧС РФ.

"Управління МНС попередить мешканців найближчих районів у разі такої небезпеки", - сказала агенції "РИА Новости" керівник прес-служби краєвого управління МЧС Тетяна Кобзаренко.

Мітволь прибув на Кубань після того, як у неділю в Керченській протоці в сильний шторм потонуло чотири судна. У воду потрапило близько семи тисяч тонн сірки, з розламаного танкера вилилося близько 1,3 тисяч тонн мазуту. 

Мітволь раніше заявляв, що сірка - інертний матеріал, і є надія, що вона не вступатиме в жодні сполуки, небезпечні для людини. Крім того, після шторму рятувальники спробують підняти контейнери з сіркою, сказав заступник голови Росприроднагляду.

Натомість за офіційною інформацією сірка в суховантажниках, що зазнали аварії в Керченській протоці, перебуває в закритому стані. Про це сьогодні в Бердянську на нараді з питань ліквідації наслідків стихії 10-11 листопада повідомив міністр МНС Нестор Шуфрич.

Як передає УНІАН, міністр уточнив, що "сірка закрита залізними кришками". При цьому він зауважив: спочатку була небезпека того, що кришки в результаті аварії суден може бути пошкоджено.

Водночас, Нестор Шуфрич наголосив, що це - попередня інформація. Крім того, він зауважив, що робота водолазів ускладнена у зв`язку з несприятливими погодними умовами.

Екологи також побоюються, що через розлив мазуту в Керченській протоці можуть серйозно постраждати види риб, занесені до Червоної книги, йдеться в повідомленні організації "Екологічна вахта з Північного Кавказу", на яку посилаються "РИА Новости".

"Критичність катастрофічної ситуації посилюється тим, що постраждав регіон надзвичайно цінний і уразливий в природному відношенні. Керченська протока є водоймищем вищої рибогосподарської категорії, тут проходить шлях міграцій риб між Азовським і Чорним морями, зокрема багатьох видів, включених до Червоних книг РФ і Міжнародного союзу охорони природи (МСОП)", - ідеться в прес-релізі.

"Внаслідок забруднення моря нафтою рибним ресурсам завдано колосальної шкоди. У забрудненій акваторії мешкає дельфін-афаліна...", - наголошено в повідомленні. Цей дельфін занесений до міжнародної Червоної книги.

Екологи стверджують, що в портах не було організовано ефективних систем ліквідації аварійних розливів нафти.

Також, на їхню думку, "для перевалювання небезпечних вантажів в Керченській протоці використовувалися судна, технічно не придатні до експлуатації в складних штормових умовах, інакше б танкер "Волгонефть-139" не розколовся б надвоє".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: