На Київщині затримали маніяка, який скоїв 11 вбивств і зґвалтувань

Затриманий у Київській області 35-річний чоловік підозрюється у причетності до більш ніж ста тяжких злочинів.

Минулої п'ятниці у Київській області було затримано чоловіка, якого викрито у скоєнні 11 зґвалтувань і вбивств на території регіону з 2006 по 2009 рік.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Володимир Євдокимов.

За словами правоохоронця, зараз затриманий 35-річний чоловік активно перевіряється на причетність ще до 30 злочинів (пограбувань і зґвалтувань), на які вже на 90% є докази, і перевірятиметься у причетності до ще понад 100 злочинів.

Євдокимов розповів, що для розкриття злочинів було задіяно величезну кількість співробітників міліції та технічних засобів, було перевірено на можливу причетність до злочинів понад 10 тисяч осіб, перевірено сотні тисяч транспортних засобів, на яких міг пересуватися злочинець, здійснено 654 забори крові, щоб встановити ДНК, і вперше застосовувалось технічне ноу-хау, яке в подальшому буде запроваджено для розкриття інших видів злочинів.

Заступник міністра відзначив, що жертви маніяка - жінки від 18 до 70 років. Чотирьом із жінок, які були зґвалтовані, вдалося вижити, оскільки вони не чинили опору. Дві з них  вже впізнали злочинця.

Крім того, усі зібрані докази, у тому числі експертні, вказують саме на те, що затримана людина була причетна до цих вбивств і зґвалтувань.

Як зазначив Євдокимов, серед початкових версій було те, що ці злочини міг скоїти або лісничий, або хтось із військовослужбовців, оскільки неподалік від місць, де було знайдено тіла жінок, розташовано ряд військових частин.

Правоохоронець також відзначив, що "сьогодні, працюючи над затриманим, ми бачимо, що він би не зупинився. У той же час, завдяки професіоналізму працівників міліції, на відміну від відомих раніше маніяків, злочинна діяльність цього була припинена у якомога стислі терміни".

Крім того, під час розшуку підозрюваного не було незаконно затримано жодної людини і не було вчинено з боку співробітників міліції жодних протиправних дій.

Як зауважив Євдокимов, затриманий у 2002 році був засуджений за пограбування жінки у Києві, але умовно-достроково звільнений, коли до закінчення терміну покарання йому залишалось 8 місяців.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко акцентував увагу на тому, що цей злочин був розкритий "інтелектуальною аналітичною роботою". "Ми маємо справу із сексуальним маніяком, який би не зупинився", - заявив голова МВС.

За словами Луценка, серія цих злочинів – одна із найрезонансніших, з тих, що турбували правоохоронні органи в останні роки. Для розкриття злочинів були задіяні усі сили київського Главку міліції, ГУ МВС Київської області, центрального апарату МВС. Обсяг справи становить 148 томів.

Водночас, сказав Луценко, не виключено, що існують ще потерпілі, які з тих чи інших причин не зверталися до міліції, а тому правоохоронці просять таких осіб звернутися до органів внутрішніх справ.

Нагадаємо, раніше правоохоронці повідомляли, що з вересня 2007 року маніяк, який орудував у Києво-Святошинському та Васильківському районах Київської області, вбив і зґвалтував п'ять жінок. Ще дві жінки залишилися живими. 

Читайте також:

Під Києвом орудує серійний маніяк, схожий на Елвіса Преслі

В Росії маньяк-вчений страчував людей на електричному стільці

Іранська жінка-маніяк вбивала за творами Агати Крісті

Маніяк-пенсіонер ґвалтував і вбивав літніх американок

ВідеоНа Київщині затримали маніяка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: