На атомному підводному човні, який зазнав аварії, радіаційний фон в нормі

Головна енергетична установка атомного підводного човна, який сьогодні зазнав аварії, функціонує справно, радіаційний фон в нормі.

Про це повідомив помічник Головнокомандуючого ВМФ Росії - начальник Служби інформації і суспільних зв'язків ВМФ, капітан першого рангу Ігор Дигало.

Атомний підводний човен пришвартувався в тимчасовому пункті базування в Примор'ї, куди він прибув самостійно у супроводі рятувального судна "Саяни".

"Огляд відсіків атомного підводного човна, який фахівці провели біля причалу, дозволяє зробити висновок про його повну технічну справність. Бортові системи і технічні пристрої не постраждали від несанкціонованого спрацьовування системи пожежогасіння під час випробувань", - заявляють експерти.

Як повідомлялося раніше, люди на човні загинули через попадання в легені газу фреону, який використовується при пожежегасінні.

Це підтверджують результати судово-медичної експертизи.

"Проводятся перші судово-медичні експертизи, результати яких підтверджують, що причиною загибелі людей стало попадання в легені газу фреон, викид якого стався після спрацьовування системи пожежогасіння в одному з відсіків човна", - сказав офіційний представник слідчої комісії Володимир Маркін.

За уточненими даними, жертвами інциденту стали 20 людей - троє військовослужбовців і 17 цивільних осіб - членів здавальної команди заводу-виготівника. Ще 21 людина постраждала і була доставлена у військовий шпиталь.

Губернатор Примор'я Сергій Даркін в неділю підписав постанову про виділення по 100 тисяч рублів сім'ям загиблих.

За його словами, в понеділок, о 10.00 за місцевим часом (2.00 за київським) в Покровському соборі Владивостока відбудеться траурна літургія за загиблими.

Нагадаємо, у ніч 9 листопада, під час ходових випробувань на підводному човні "Нерпа" Тихоокеанського флоту несанкціоновано спрацювала система пожежогасіння. Аварія спричинила викид фреону, що призвело до загибелі людей.

Всього на борту підводного човна знаходилися 208 людей, з яких 81, - військовослужбовці. За фактом аварії порушена кримінальна справа за статтею "Порушення правил водіння та експлуатації військового корабля, що викликало по необережності смерть більше двох осіб".

Як повідомило джерело на Амурському суднобудівельному заводі, підводний човен, на якому сталася аварія, носить назву "Нерпа".

Випробування субмарини почалися в кінці жовтня і широко освітлювалися в пресі. Минулого тижня човен в рамках ходових випробувань зробив перше занурення.

Довідка. Атомний підводний човен "Нерпа" (К-152, проект 971, клас "ЩУКА-Б"), який відноситься до підводних човнів третього покоління, був закладений на заводі в 1991 році. Водотоннажність субмарини складає 8140/12770 тонн, максимальна швидкість - 30 вузлів, максимальна глибина занурення - 600 метрів, автономність - 100 діб, екіпаж - 73 людини, озброєння - 4 торпедних апарати 533 міліметрів, 4 торпедних апарати 650 міліметрів.

Принцип пожежогасінні на підводних човнах полягає в наступному: при виникненні небезпеки відсіки герметизуються, в них вкидається хімічна речовина, яка зв`язує кисень. При цьому команда, що перебуває у відсіку, має використати індивідуальні засоби захисту, які діють протягом кількох годин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: