На шахті в Донецьку могли порушити техніку безпеки

Причиною загибелі людей на шахтіі імені Засядька, на думку низки експертів, є порушення правил безпеки праці.

Вибух метану на шахті імені Засядька в Донецьку міг статися через грубе порушення техніки безпеки. 

Михайло Волинець
УНІАН
Низка експертів, серед яких Михайло Волинець, говорить про грубе порушення техніки безпеки на шахті імені Засядька.
Таку думку висловив член державної комісії зі з'ясування причин аварії на підприємстві, голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, повідомляє "Остров". 

"Шахта ім. Засядька технологічно добре обладнана, проте є порушення техніки безпеки. Потрібно розібратися, хто ж насправді винен, і в чому ці порушення", - сказав він. Також Волинець відзначив, що говорити про чиюсь провину ще зарано, оскільки експертна рада та державна комісія поки не спускалися під землю.

"Поки маємо тільки інформацію з приладів-самописців, акустичної апаратури й автоматичного газового захисту, які фіксували коливання в гірничих масах і, відповідно, наявність газу. Також маємо інформацію від гірничих рятувальників, які займалися розвідкою та рятувальними роботами. Але цього всього недостатньо, щоб робити якісь висновки", – впевнений Волинець.

Разом із тим, член держкомісії вважає, що "судячи з усього, був не один вибух, а два, або навіть три. Люди, які потрапили під вибухи, отримали травми, шок. Власне, зараз можна говорити лише про те, що було, щонайменше, два вибухи".

Крім того, упевнений Волинець, українське суспільство не дозріло до того, щоб боротися з такими викликами, як трагедія на шахті ім. Засядька.

"Олігархи не мають відповідної культури – в гонитві за надприбутками не втрачати життя людей. Та й можновладці не усвідомлюють, що чуже життя потрібно цінувати та відповідати за нього. Ми знаходимося в умовах накопичення первинного капіталу. І хоча дехто вже має далеко не первинні капітали, але вони дотепер не усвідомлюють, що є працедавцями великого масштабу", - сказав Волинець.

Про гонитву за грошима, як причину трагедії в інтерв'ю газеті "Донбас" сказав і професор Донецького національного технічного університету Віктор Ніколін.

"Причина того, що сталося, тільки одна - порушення техніки безпеки", - підкреслив науковець.

"Керівництво шахти імені Засядько - найвинахідливіше з вигадування всіляких незвичайних проявів природи. Аби не виявитися винними. То в них щось не так обвалилося, то щось не так нашарувалося. "Це стихія". На мій найбільший подив, ці загадки природи пролунали в перший же день, та ще й з вуст прем'єр-міністра. Коли керівник держави наперед говорить про якісь причини - це ідіотизм. Для чого тоді створюються комісії, в які входять професіонали, якщо йому все і так відомо?", - сказав Ніколін. 

Він, окрім того, переконаний, що "такий потужний вибух не може статися раптово, через якесь несподіване разове газовиділення".

Шахтарська могила
УНІАН
Саме таке порушення могло стати причиною загибелі людей.
"На шахті імені Засядька працює багато моїх випускників, і вони неодноразово скаржилися мені, що їх примушують занижувати показники з метану. Є таке поняття "біла шкала" - це коли інтерферометр показує концентрацію метану більше шести відсотків. І їм говорять прямим текстом: 'Якщо ти заміряв "білу шкалу" - або пиши, що зафіксував піввідсотка, або заяву про звільнення", - виклав своє бачення причин аварії в Донецьку професор Ніколін.

Нагадаємо, 21 листопада на поверхню було піднято тіла 89 жертв вибуху. Доля 11 гірників наразі невідома.

Вибух на шахті імені Засядька в Донецьку стався в ніч на неділю, 18 листопада. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: