На шахті в Донецьку можливий новий вибух

На шахті імені Засядька в Донецьку можливий новий вибух. Шансів на порятунок зниклих гірників небагато.

Рятувальники, які проводять роботи на місці аварії на шахті імені Засядька в Донецьку, відійшли на вихідну позицію через пожежу і підвищений вміст чадного газу. 

Про це журналістам повідомив представник державної комісії зі з'ясування причин аварії, голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, пише "Остров". 

"Ситуація в даному випадку ускладнена - триває пожежа приблизно від 40 до 70 секції. Підвищується температура в початковому струмені, підвищився вміст чадного газу. Тому рятувальники відійшли зараз на вихідну позицію, на підземну базу", - сказав він. 

Волинець відзначив, що зараз науковці намагаються розрахувати, наскільки швидко розповсюджуватиметься полум'я. За його словами, якщо вогонь розповсюджуватиметься на вентиляційний штрек, то "може виникнути черговий вибух, "тому що там проходить газогін високої концентрації газу метану".

"Можливо, буде вжито наступних заходів: поставлені перемички, щоб припинити доступ повітря, і тоді полум'я згасне, тому що не буде підживлення кисню", - доповів член комісії. 

Як повідомляє УНІАН, Волинець також сказав, що в 30 гірників, які залишилися в шахті, немає шансів вижити.

"У зоні аварії залишаються 30 тіл, і ніхто не бере на себе відповідальність сказати, що в таких випадках люди не можуть залишитися в живих", - сказав Волинець.

Аварія на шахті імені Засядька
AFP
Родичі постраждалих на шахті в Донецьку гірників.
Він заявив, що близько 30 гірників, які залишилися в шахті, загинули, і члени урядової комісії просто не беруть на себе відповідальність визнати це.

"Там сьогодні нікого не може залишитися в живих, треба приймати неординарні рішення", - сказав Волинець.

Нагадаємо, в ніч на неділю на шахті імені Засядька в Донецьку стався вибух метано-повітряної суміші. На момент події на шахті знаходилися 457 гірників. 

За останніми повідомленнями, загинуло 77 людей, доля 30 гірників невідома. 357 гірників підняті на поверхню, з них 28 госпіталізовані.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: