Названо версії аварії на шахті в Донецьку

На шахті ім. Засядька зареєстровано нове займання. Експерти розглядають кілька версій аварії 18 листопада.

Експерти розглядають чотири версії аварії на шахті імені О. Засядька в Донецьку.
 

Сергій Тулуб
УНІАН
Сергій Тулуб розповів про попередні причини аварії на шахті ім. Засядька.
Про це в четвер повідомив журналістам міністр вугільної промисловості України Сергій Тулуб.
 
Існує "версія про те, що стався раптовий викид величезної кількості газу, який спровокував вибух газоповітряної суміші", - сказав він. Урядовець додав, що "в кожній версії є кілька крапок".
 
За словами міністра, як найбільш ймовірну версію експерти розглядають вибух у 14-му західному відкатному штреку. Тулуб повідомив, що до моменту вибуху газова обстановка в шахті була "рівною".

"Газова обстановка в шахті до аварії була рівна і постійна. Не було змін тимчасових або несподіваних у газовій ситуації, і лише в момент аварії був сплеск", - сказав міністр і уточнив, що до аварії "датчики показували допустиму концентрацію газу – не більше 1,3%". 

Також голова Мінвуглепрому повідомив про те, що на аварійній ділянці у четвер, 22 листопада, було зареєстровано займання вугілля, аварійні роботи були скоректовані.

"У пробах повітря з`явився водень, що свідчить про займання вугілля", - сказав Тулуб. За його словами, зараз технічна рада розглядає, як змінити хід робіт з метою подальшої ліквідації пожежі. 

"Можливо, доведеться закривати всі канали", - розповів міністр. За його словами, в шахті продовжується спорудження перемичок.

"У шахту вже закачали 25 тонн гіпсу, всього треба закачати 75 тонн. Після цього нагнітатимемо інертний газ", - зазначив Тулуб. Він уточнив, що нагнітання інертного газу займе 5-6 годин. 

Міністр також повідомив, що зараз у шахті працюють 6 відділень рятувальників, а також група експертів. Тулуб припустив, що, можливо, вже завтра експерти спробують сформулювати перші версії про природу аварії, що сталася на шахті. 

Він також додав, що температура в безпосередній близькості від аварійної виробки становить 59-61 градус за Цельсієм. 

Похорон шахтарів
УНІАН
До загибелі десятків людей міг призвести "раптовий викид" метану, говорить одна з офіційних версій трагедії.
Нагадаємо, вибух на шахті імені Засядька в Донецьку стався в ніч на неділю, 18 листопада.  

21 листопада на поверхню було піднято тіла 89 жертв вибуху. Доля 11 гірників наразі невідома.

Деякі експерти, зокрема голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець і професор Донецького національного технічного університету Віктор Ніколін вважають, що причиною аварії стало грубе порушення правил техніки безпеки на шахті імені Засядька.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: