Небезпечна проба Манту

Робити дітям пробу Манту чи ні? Це питання ставлять більшість харківських батьків після того, як діти потрапили до лікарні після проб Манту.

Нещодавно в двох сусідніх школах Харкова в один день робили Манту. Після процедури 13 школярів почулися зле. Дітей нудило, боліли голови.

Наказ про заборону робити Манту видав головний санітарний лікар Харківщини. Але це стосується лише туберкуліну тієї серії, після введення якої харківські діти почувалися зле. Припинити туберкулін-діагностику повністю немає жодних підстав,- запевняє місцева влада. Тому на Харківщині й далі проводять проби Манту тим самим туберкуліном, лише іншої серії.

“Туберкулін той же, ми весь час отримуємо цей препарат, тільки єдине — різні серії. У нас залишалася інша серія і ми продовжуємо цій іншою серією робити туберкулін-діагностіку”,- пояснює головний лікар дитячої поліклініки №1 м. Харків Світлана Золотарьова.

Після випадку з нетиповою реакцію на Манту місцеві лікарі повторно оглянули всіх школярів, які проходили туберкулін-діагностику препаратом тієї серії. Ще в 28 дітей лікарі побачили нетипову реакцію самого ґудзика — він посинів і набряк.

В поліклініках розповідають: після того, як з'явилась інформація про випадок нетипової реакції  - батьки починають відмовлятися від туберкулін-діагностики. А без такого письмового дозволу батьків робити Манту ніхто не буде.

Що все ж таки стало причиною нетипової реакції, має з'ясувати  Мінохорони здоров'я. Місцева влада розглядає кілька версій — від неправильного зберігання, халатності персоналу і до якості самого туберкуліну. Препарат вже направили до столиці в центр вивчення імунобіологічних препаратів. 

Читайте також:

У Харкові дітям після щеплення стало погано 

3-річний хлопчик помер від грипу 

Лікарі створюють штучні кровоносні судини з “солодкої вати”

ВідеоНебезпечна проба Манту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: