Номерні знаки для київських собак

Головне управління охорони здоров'я й медичного забезпечення пропонує Київраді затвердити правила утримання кішок і собак.

Головне управління охорони здоров'я й медичного забезпечення пропонує Київській міській раді затвердити правила утримання кішок і собак на території міста.

Про це сказано в проекті рішення Київради, підготовленому управлінням.

Собака
Відтепер київським собакам доведеться носити номерні знаки (Фото: 4thstreetpokertour.typepad.com)
Відповідно до проекту, кішки й собаки можуть належати повнолітній фізичній особі.

Власник собаки повинен зареєструвати її протягом 10 днів з моменту купівлі в центрі при житлово-експлуатаційній організації (ЖЕК) за місцем проживання.

Реєстрація кішок може здійснюватися за бажанням власника.

При реєстрації власникові видається посвідчення й номерний знак тварини у вигляді жетона.

Власник повинен оплачувати комунальні послуги за утримання тварини, однак тарифи цих послуг у проекті не зазначені.

При цьому власник зобов'язаний виводити собаку у двір тільки на повідку із прикріпленим до нашийника жетоном, а потенційно небезпечних собак - на короткому повідку (до 1,2 метри) і в наморднику.

У зв'язку із цим управління пропонує Київраді встановити перелік з 21 породи потенційно небезпечних собак, у числі яких доберман, німецька й кавказька вівчарки, ротвейлер, американський бульдог, англійський мастіфф, бультер'єр, аргентинський і німецький доги.

Власник зобов'язаний також прибирати екскременти за своєю твариною в під'їздах і ліфтах, регулювати його приплід, компенсувати пошкодження майна або моральний збиток, завданий тваринною громадянам.

Разом з тим власникові пропонується заборонити вигулювати собаку в стані сп'яніння, розводити тварин з патологіями, розводити й використовувати собак для боїв і для одержання м'яса й шкурок, викидати їхні трупи в сміттєві контейнери або ховати в неналежних місцях.

Також проект передбачає, що продаж кішок і собак дозволяється на території їхніх власників, у притулках, розплідниках, на виставках, аукціонах і на спеціально обладнаних торговельних місцях.

При цьому планується встановити, що цуценят можна продавати у віці не менше 2-х місяців, кошенят - не менше 3-х.

Крім того, управління пропонує Київраді визначити правила функціонування зон для вигулу тварин і майданчиків для дресирування.

Зокрема, передбачається, що зони для вигулу повинні бути в пішохідній доступності 400 метрів і займати не менше 30% площі парку або скверу, а майданчика для дресирування - 1,4 або 1,7 тис. кв. метрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: