Новий спалах ящура не підтверджено

Підозри щодо виникнення третього осередку захворювання худоби на ящур у Великобританії не підтвердилися.

корова
Архів
Побоювання щодо спалаху ящура на третій за рахунком фермі в британському графстві Суррей не підтвердилися.

Про це у п'ятницю повідомило Міністерство навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства Великобританії.

Напередодні експерти, запрошені на ферму поблизу міста Доркінг, заявили, що не виключають можливості нового спалаху захворювання. У зв'язку з цим міністерство ухвалило рішення встановити навколо ферми зону відчуження радіусом у три кілометри.

Третя ферма знаходиться неподалік від двох ферм, на яких ящур був підтверджений, проте зона відчуження навколо неї виходить за межі встановленої навколо них зони карантину.

3 серпня стало відомо, що на одній із ферм поблизу англійського міста Гілдфорд (графство Суррей) був виявлений осередок ящура. Тоді довелося забити близько 100 тварин.

У минулий вівторок британська влада підтвердила повідомлення про те, що на одній з ферм в трикілометровій зоні відчуження навколо ураженої ферми зареєстроване другий спалах.

На початку тижня британське управління охороні здоров'я і техніки безпеки повідомило, що є вказівки на те, що джерелом розповсюдження вірусу стала розташована неподалік від заражених ферм лабораторія, де проходить вивчення ящура і розробка вакцин для боротьби з цією хворобою.

Попередній великий спалах ящура охопив країну в 2001 році. Тоді фермери були вимушені ліквідовувати значну частину поголів'я великої рогатої худоби, а загальні збитки м'ясної галузі склали близько 8 мільярдів фунтів стерлінгів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: