Ображена слониха декілька тижнів систематично топче таїландців

На рахунку слонихи Наталі уже сім жертв.

Слон
Lenta.ru
Слониха вбиває всіх на своєму шляху.
Преса Таїланду пильно стежить за долею слонихи по кличці Наталі, яка за останній місяць убила сімох жителів південної провінції Транг.

Перший інцидент з Наталі стався в кінці червня, коли одомашнена тварина зірвалася з прив'язі і в нападі нез'ясованої агресії розтоптала трьох людей. Після цього господар міцним ланцюгом прикував слониху до дерева, але 15 липня вона зуміла порвати ланцюг і знов накинулася на людей, які опинилися на її дорозі. На цей раз жертвами Наталі стали четверо людей.

Тепер слониха, яку насилу удалося спіймати, знову сидить на ланцюзі, а влада і громадськість бурхливо обговорюють: що робити з твариною-вбивцею? Просто позбавити її життя ні у кого не підніметься рука: для жителів Таїланду слон - не лише перший помічник в роботі, перш за все на лісозаготівлях, але ще і вірний товариш, майже член сім'ї. А для багатьох він ще і священна тварина: білі слони-альбіноси, що зрідка з'являються серед одомашнених або диких сірих слонів, вважаються одним із символів буддизму і атрибутом королівської влади.

Влада не квапиться покласти всю відповідальність на господаря Наталі, 55-річного чиновника районного рівня Сомчака Чубана, вважаючи за краще спочатку розібратися в причинах трагічних інцидентів.

За даними преси, Сомчак купив слониху півроку тому за 640 тисяч таїландських бат (близько 20 тисяч доларів). Колишній господар розповів йому, що тварина "з норовом" і одного дня вже нападала на людину. Тепер Сомчак збирається продати Наталі, аби виплатити компенсації сім'ям загиблих сусідів. До речі, серед жертв слонихи виявився і рідний брат Сомчака.

Тим часом залучені до справи експерти кажуть, що настільки агресивна поведінка слонихи поки що не піддається поясненню.

Слон-самець кілька разів в рік приходить в стан "сказу", який насправді є гормональним сплеском, характерним для шлюбного періоду. У такий час слон стає на декілька днів абсолютно непередбачуваним і погано розуміє команди. Проте саме слоновий "сказ" цілком передбачуваний, кажуть експерти.

Сомпхот Майпром, дослідний фахівець з дресирування слонів, що працює на одній з туристичних слонових ферм в провінції Канчанабурі, розповів, що на тім'ї слона за декілька днів до початку шлюбного періоду з'являється олієподібна рідина, що виділяється однією з секреторних залоз. "У нас немає поняття "скажений слон", - пояснив Сомпхот. - Ми кажемо "олійний слон". Поганий той господар, який не відмітив виділення олії на тім'ї , - як мінімум на нього чекає сюрприз від його вихованця.
Саме так сталося шість років тому в розважальному парку Нонг Нут в Паттайе, коли слон після вистави атакував глядацькі трибуни і заколов бивнем молоду англійську туристку. Тоді хоч би сам дресирувальник залишився живий, але буває і інакше".

Але такі випадки, за словами Сомпхота, все-таки доволі рідкісні. Як правило, власники вчасно помічають гормональні зміни і або відправляють слона пастися в одну велику обгороджену загороду із слонихами, або ізолюють його на весь шлюбний період.

"Проте, аби не слон, а слониха систематично нападала на людей, я взагалі раніше ніколи не чув", - визнав Сомпхот.

На його думку, найбільш вірогідним поясненням агресивної поведінки Наталі є серйозна образа, у минулому, нанесена їй людьми. "Слони пам'ятають заподіяне їм добро і зло, як і люди. Лише пам'ять у них краща, ніж у нас. Слон, а особливо слониха - звичайно дуже мирна тварина, ніколи не нападає без причини. У випадку з Наталі, я думаю, що хтось колись її дуже сильно образив, просто її нинішньому господареві не розповіли про це", - поділився своєю думкою дресирувальник.

Читайте також:

Слон позбувся наркотичної залежності

Свято слонів в Таїланді

Стадо слонів напало на острів

Слониха вбила жінку
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: