Обвалився балкон у Луганську

У Луганську у 5-поверхівці обвалився балкон, на якому стояв батько із 14-місячним сином. Чудом обійшлося без жертв.

У Луганську у 5-поверхівці обвалився балкон, на якому стояв батько із 14-місячним сином. Від смерті їх врятувало те, що сусіди знизу свій балкон укріпили власним коштом - саме на нього і упала конструкція горішнього поверху разом із людьми. 

Якщо ви живете у "хрущовці", то це вас попереджають фахівці: небезпечними є майже усі балкони "хрущовок" перших масових серій. 

Все трапилося близько шостої вечора. Батько хлопчика, коли обвалилася частина балконної плити, встиг схопитися за поруччя, дитина ж упала на балкон третього поверху, а на неї посипалися бетонні брили з арматурою.

Пенсіонерка Ганна Вовк – сусідка постраждалих знизу. Саме її балкон врятував їм життя. Жінка живе тут з лютого 60-го року, відколи заселився будинок. Каже, весь цей час під фундаментом стоять ґрунтові води, вода - і у підвалах навколишніх гаражів. Будинок вже двічі укріплювали металевими стяжками. Каже, що нещасливий балкон вже давно був в аварійному стані, його навіть опломбовували. Постраждалі про це не знали. Вони купили квартиру рік тому, а попередні господарі сховали тріщини під декоративною плиткою.

У травні будинок відвідав мер, його заступники та головний архітектор. Побаченим лишилися цілком задоволені. Сповнені оптимізму й відповіді на численні листи мешканців до різних інстанцій. А по судству, тим часом, почали зводити нову багатоповерхівку з підземним паркінгом.

На Луганщині - 6 тисяч хрущовок. І всі балкони п’ятиповерхівок, кажуть фахівці, в аварійному стані. Знаючи це, до поруччя підходити уже не хочеться. В Луганській філії інституту будівельних конструкцій три роки тому розробили методику обстеження промислових та громадських споруд, у тому числі і балконів, щоб визначити їх остаточний ресурс. Однак ця методика так і залишилася на папері.

А от міська влада стверджує: будинок, де обвалився балкон - не аварійний, як і більшість інших. Щоправда, команду комунальникам терміново укріплювати балкони таки дали.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: