Очаків у небезпеці

В центрі Очакова у Миколаївській області зберігаються небезпечні боєприпаси.

Очаків
Курортне місто Очаків на Миколаївщині. (Фото: ochakov.mykolayiv.com)
На порохівниці живе 15-тисячне курортне містечко Очаків на Миколаївщині.

У самому центрі там дислокується база мінно-торпедного озброєння. Боєприпаси на цей об`єкт звозять з усієї України. Днями з Одеської області туди привезли ще близько 900 тонн мін і торпед. 

Міни, торпеди та глибинні бомби. Вони ховаються за двометровим тином у самому центрі Очакова. За кілька десятків метрів від огорожі – бази відпочинку, міський пляж та житлові будинки. Люди бояться, скаржаться та пишуть листи. Вимога єдина – перенести озброєння за межі міста.

Кажуть, артилерійські склади тут розмістили ще задовго до появи міста. А те, що вони зараз опинилися прямо в центрі – наслідок неконтрольованого розширення меж населеного пункту. 

Самі ж склади, наполягає командир місцевої військової частини, цілком безпечні. Боєприпаси зберігають і в розібраному стані. На поверхні лише корпуси мін і торпед. Усе, що може вибухнути – глибоко під землею. Зараз склади додатково оснащують сигналізацією та системами відеоспостереження.

Проте позитивним висновкам комісій місцева влада не довіряє. Очаківці вимагають перенести ці нібито "безпечні" боєприпаси хоча б за межі міста. До того ж, за словами міського голови, через них на Очаківське узбережжя відмовляються їхати відпочивальники. А це не найкращим чином позначається на міському бюджеті.

Курортний сезон на чорноморському узбережжі триває лише три місяці на рік і часто залежить від погоди. А військові щорічно в міський бюджет платять два з половиною мільйони гривень. Тому, міська влада просить, але не вимагає вивезти боєприпаси. 

Кажуть, згодні шукати компроміси. Хоча б відремонтувати дороги за рахунок Міністерства оборони, щоб у разі потреби зручніше було евакуювати населення. 

Доки ж чиновники сперечаються, люди живуть на пороховій діжці та додають – у Новобогданівці жодні обіцянки перепоною для трагедії не стали.

ВідеоОчакову загрожує небезпека

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: