Охоронній фірмі гарантували імунітет

Держдепартамент США пообіцяв забезпечити імунітет від судового переслідування працівникам охоронної компанії Blackwater в Іраку.

Держдепартамент США пообіцяв забезпечити імунітет від судового переслідування співробітникам охоронної компанії Blackwater USA, що працює на території Іраку, повідомляє Associated Press з посиланням на джерела у вищих чинах органів правопорядку. 

Офіційні представники Держдепартаменту не змогли підтвердити або спростувати цю інформацію.


Нагадаємо, охоронців Blackwater підозрюють у вбивстві 17 мирних іракців 16 вересня 2007 року. За даними агентства, всім учасникам інциденту, включаючи екіпажі тих, що патрулювали місце події гелікоптерів, гарантується захист від переслідування на час розслідування, яке проводить Бюро дипломатичної безпеки. 

Раніше повідомлялося, що 2 червня ліцензія фірми на діяльність в Іраку закінчилася і її співробітники втратили свій імунітет.

Згідно заяві Blackwater, на багдадській площі було здійснено напад на її співробітників, після чого вони відкрили вогонь і застрелили 17 людей. Проте, проведене іракським урядом розслідування показало, що охоронців ніхто не провокував.

У повідомленні про подію, складену американським командуванням в Іраку, також вказано на відсутність агресії по відношенню до працівників Blackwater. У звіті описується, як охоронці їхали проти напряму руху по круговій розв'язці і обстріляли п'ять цивільних автомобілів з 50-метрової відстані.

На початку жовтня до розслідування підключилося ФБР. За інформацією AP, учасники інциденту почали надавати свідчення лише після того, як їм гарантували, так званий, захист "Гарріті", який передбачає, що їх слова можуть бути використані лише для внутрішніх цілей, але не як матеріал для слідства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: