Олімпію врятовано

У Стародавній Олімпії від вогню постраждав священний гай, де зрізали гілки для вінків для учасників церемонії запалювання Олімпійського вогню.

Пожежа в Греції
news.yahoo.com
Декілька чоловік поки залишаються на місці, розраховуючи захистити свої будинки
У Стародавній Олімпії від вогню постраждав священний гай, де зрізали гілки для вінків, які носили учасники церемонії запалювання Олімпійського вогню, повідомив кореспонденту РІА Новости мер Олімпії Йоргос Аїдоніс.

„Зрозуміло, ми втратили частину нашої культурної спадщини. Наприклад, згорів горб Кроніон, священний гай, де ми зрізали гілки для вінків, які потім носили учасники церемонії запалювання олімпійського вогню," - сказав мер.

Проте, за його словами, основні пам'ятники - музей, стародавні храми Гери і Зевса, стародавній стадіон, на якому проходили олімпійські ігри античності, вдалося врятувати. Як повідомляє кореспондент РІА Новости з місця подій, зараз маленькі язики полум'я з'являються в кількох метрах від стадіону, але пожежники успішно гасять їх.

Вогнища спалахують і на горбах в околицях Олімпії, проте на них скидають воду з пожежних вертольотів, і вогонь гасне. Гай на горбі Кроніон, як і раніше, трохи димить, і її також поливають водою з вертольотів.

За словами мера Олімпії Аїдоніса, пожежники контролюють ситуацію, і вогонь містечку не загрожує.

Як сказав Аїдоніс, власті міста зроблять усе, щоб сліди пожежі не перешкодили туристам милуватися визначними пам'ятками Стародавньої Олімпії.

„Найбільша цінність, яку ми б не хотіли би втратити – це наша репутація у світі," - відзначив мер і додав, що Музей Стародавньої Олімпії відкриється для відвідувачів вже завтра.

У Греції бушують сильні лісові пожежі, жертвами яких вже стали 63 людини. В неділю вогонь перекинувся на територію Стародавньої Олімпії. Археологічний музей і розкопки не постраждали, проте згоріли навколишні пагорби.

Олімпія - один із найвидатніших музеїв Греції. Тут зберігся стародавній стадіон, де проводилися античні Олімпійські ігри, і розвалини храму Зевса, який вважається одним із чудес стародавнього світу.

Серед найвідоміших експонатів музею Стародавньої Олімпії - статуя богині Ніки V століття до нашої ери та скульптурна група Гермеса і Діоніса, автором якої вважають великого античного скульптора Праксителя. Олімпію щорічно відвідують тисячі туристів.

Раніше повідомлялося про успішну евакуацію мешканців села Фрікса. "Декілька чоловік поки залишаються на місці, розраховуючи захистити свої будинки," - сказав представник пожежної охорони Греції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: