ООН: в 2008 році від стихійних лих загинули 236 тисяч людей

В результаті стихійних лих в 2008 році в світі загинули 236 тисяч людей.

В результаті стихійних лих в 2008 році в світі загинули 236 тисяч людей. Економічні збитки від розгулу стихії склали в цілому 181 млрд. Такі дані обнародував секретаріат Міжнародної стратегії ООН зі зменшення небезпеки лих, повідомляє служба новин ООН.

У доповіді наголошується, що торік мільйони жителів планети отримали травми, були вимушені покинути свої будинки або випробували на собі інші наслідки землетрусів, тайфунів, штормів, повеней, ураганів і засух.

За даними ООНівської організації, більш всього жертви за минулий рік приніс циклон "Наргіс", якого зазнала М'янма в травні. Тоді загинули 138 тис. людей. Сотні тисяч лишилися без притулку і виявилися в повній залежності від допомоги ззовні. Збиток від стихійного лиха в М'янма був оцінений в 4 млрд.

Згідно з доповіддю, в 2008 році найчастіше природні катастрофи відбувалися в країнах Азії. Так, в Китаї їх було 26, на Філіппінах - 20, в Індонезії - 16, в Індії - 10.

У 2008 році від проливних дощів і ураганів серйозно постраждали країни Центральної і Східної Європи. Вони почалися в липні і призвели до різкого підвищення рівня води в річках Дністер і Прут і руйнівним повеням в Україні, в Молдавії, Румунії, Словаччині і Угорщині. В результаті цих стихійних лих 42 людини загинули. 34 з них - жителі західних областей України. Приблизно 40 тис. людей було евакуйовано. У західних областях України збиток від стихійного лиха був оцінений в 650-870 млн.

У доповіді підкреслюється, що всі ці цифри знов нагадують про потенційно небезпечні наслідки потепління на планеті. ООН знов закликала держави приймати невідкладні заходи зі зменшення небезпеки стихійних лих, у тому числі з пом'якшення їх наслідків. Автори документа пропонують вводити строгіші вимоги в області будівництва, удосконалювати системи раннього попередження і мати чіткі плани можливої евакуації населення.

Читайте також:
Закарпаттю знову загрожує повінь
В 2009 році на Україну чекають зсуви ґрунту та паводки
На Полтавщині негода залишила без світла 57 сіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: