Операція проти "Аль-Каїди" і "Талібану"

Міжнародний контингент під командуванням США почав на сході Афганістану масштабну операцію проти "Аль-Каїди" і "Талібану".

Операція проти
В операції задіяні наземні війська і авіація.
Міжнародний контингент під командуванням США почав на сході Афганістану масштабну операцію, спрямовану проти бойовиків терористичної організації "Аль-Каїда" і руху "Талібан", повідомляє агентство Ассошіейтед Прес з посиланням на представника коаліційних сил.

Операція, в якій задіяні наземні війська і авіація (в цілому декілька сотень осіб) проводиться в гірському масиві Тора-Бору (провінція Нангархар).

Представник коаліційних сил капітан Ванесса Боумен пояснила, що метою операції є пошук і знищення "сотень іноземних бойовиків", які ховаються в печерах Тора-Бору. Цей віддалений гірський район на межі з Пакистаном піддався інтенсивному американському бомбардуванню в кінці 2001 року.

За даними американських спецслужб, в Тора-Бору ховався глава міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда" і його соратники. Метою бомбардування було знищення "терориста номер один", який, як вважається, був головним натхненником атак на Нью-Йорк і Вашингтон 11 вересня 2001 року.

Проте у США поки немає даних, що під час тієї операції бен Ладена вдалося ліквідувати. Тим часом, в провінції Газні таліби як і раніше утримують 19 з 23 південнокорейських громадян, захоплених 19 липня на дорозі між кабулом і Кадагаром.

Двох заручників бойовики убили, ще двох - тяжкохворих жінок - відпустили 13 серпня. Таліби як і раніше вимагають в обмін на звільнення полонених вивести з Афганістану південнокорейський військовий контингент і звільнити з в'язниць їх соратників.

Агентство Франс Прес з посиланням на представника талібів повідомило, що переговори між "Талібаном" і делегацією з Сеула про звільнення південнокорейських місіонерів, відбудуться в четвер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: