Під Харковом протекла цистерна з кислотою

У Харківській області на станції "Основа" залізничники виявили тріщину в цистерні з 60 тоннами соляної кислоти

Причиною витоку соляної кислоти з пошкодженої залізничної цистерни у Харківській області стала зношеність ємності, повідомляє прес-служба обласного МНС. 

За даними відомства, цистерна була випущена в 1982 році, термін її експлуатації складає 18 років з дня випуску. Цистерну з 60 тоннами соляної кислоти транспортувало підприємство-виробник "Кремній Полімер" із Запоріжжя на підприємство "Суми-хімпром". 

Рятувальники наклали гумою бандаж, але витік продовжується до цих пір. "Цистерни у нас проходять перевірку, діагностування, виміри товщини стінок, тому у нас на підприємстві все серйозно. Цистерна до цього ЧП була в хорошому технічному стані", - повідомив представник "Кремній Полімер" Олександр Рибалко.

вагон
(Фото: Архів)
Залізничники після виявленого ушкодження вирішили відправити цистерну до найближчого місця аварійного зливу небезпечних вантажів на станцію Безлюдовка.

Наклали бандаж з гум, щоб зупинити протікання. Викликали із Запоріжжя станцію для переливання. Фахівці приїхали, але без станції.

Управління МНС зараз зв'язується з Першотравневим "Хімпромом" - там є порожні цистерни і станція для переливання.

Як повідомив "Медіапорт" з місця події, на "Хімпромі" не знайшлося цистерн. Тому місткість і устаткування для переливання до Харкова везтимуть із Запоріжжя. 

Винних встановить прокуратура Харківської області. 

Соляна кислота — розчин хлористого водню у воді; сильна одноосновна кислота. Це їдка речовина, при попаданні на шкіру викликає сильні опіки. Особливо небезпечне попадання в очі. Соляна кислота утворює пари хлороводорода, який роз'їдає слизисті оболонки і дихальні шляхи.

ВідеоПошкоджена цистерна з кислотою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: