Пірати отримали 3,2 млн. доларів за Faina

Сомалійські пірати отримали викуп за український корабель Faina.

Пірати Сомалі отримали 3,2 мільйона доларів викупу за український корабель Faina, який вже чотири місяці перебуває в полоні, та готові звільняти заручників.

"Пірати все ще на борту і ділять гроші. Судно буде звільнене в найближчі декілька годин", - повідомив агентству Reuter один з учасників переговорів зі звільнення судна, який побажав залишитися невідомим.

Те, що ситуація з врегулювання проблеми зі звільнення заручників близька до вирішення, підтверджують і джерела в українському МЗС. 

Це "вимірюється не тижнями, а днями, а може, і годинами", - кажуть дипломати.

Нагадаємо, судно Faina було захоплене піратами 25 вересня в Індійському океані. На борту корабля знаходяться танки Т-72, гранатомети, зенітні установки, боєприпаси. Власник корабля - компанія "WATERLUX AG".

Те, що Faina везла зброю, викликало низку скандалів у пресі. Зокрема, стверджували, що саме через це переговори зі звільнення судна затягнулися так надовго. За документам,  зброя призначається для уряду Кенії, проте деякі ЗМІ повідомляли, що кінцевим покупцем є повстанці Судану, в якому йде громадянська війна. Київ і Найробі категорично це відкидають.

Екіпаж судна складається з 17 українців, двох росіян і латиша. Ще один громадянин Росії, капітан Володимир Колобков, помер невдовзі після захоплення судна від серцевого нападу.

Судно знаходиться під спостереженням кількох американських кораблів, завдання яких - не допустити вивантаження зброї і техніків на берег.

Читайте також:

Пірати звільнили судно з українцями
Родичі моряків Faina вирішили самі звільнити своїх близьких
Гроші, отримані за Sirius Star, вбили піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: