Пірати звільнили Sirius Star за 3 млн. доларів

Пірати Сомалі заявили про звільнення саудівського супертанкера Sirius Star.

Пірати Сомалі в п'ятницю заявили про звільнення саудівського супертанкера Sirius Star, захопленого 15 листопада. Про це йдеться у заяві представника піратів.

Як повідомив британський телеканал "Скай ньюз", звільнення відбулося після сплати викупу в 3 млн доларів.

"Всі наші люди покинули борт "Sirius Star" - команда і судно вільні", - наводить телеканал слова ватажка бандитів Мохамеда Саїда.

Sirius Star став найбільшим здобутком морських розбійників Сомалі - вартість вантажу, що перевозиться ним, перевищує 100 мільйонів доларів.

"Всі наші люди на даний момент покинули Sirius Star. Судно вільне, екіпаж вільний", - повідомив по телефону Мохамед Саїд, що знаходиться в порту Сомалі Харардері.

Раніше пірати Сомалі вимагали за звільнення судна викуп у розмірі 25 мільйонів доларів. Пізніше з'явилася інформація про те, що пірати в ході переговорів з власниками судна удвічі знизили суму викупу.

За даними ООН, в 2008 році біля берегів Африканського Рогу зареєстровано 120 випадків нападу піратів, було захоплено 35 торгівельних судів і 600 членів екіпажів. В даний час, за даними ЗМІ, в полоні у піратів Сомалі знаходяться 14 судів і близько 280 моряків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: