Півтисячі людей загинуло через бурю

Буря, що минулої ночі промайнула над Бангладеш, забрала більше 550 життів і залишила без даху над головою близько 20 мільйонів мешканців.

Буря, що минулої ночі промайнула над Бангладеш, забрала більше 550 життів і залишила без даху над головою близько 20 мільйонів мешканців, повідомив агенції "РИА Новости" представник центру прогнозування й попередження повеней країни Мохаммед Хуссейн.

Тропічний циклон "Сидр" став наймогутнішим за останнє десятиліття.

Зараз центр має дані про 552 загиблих, проте "цифра зростає щогодини мірою надходження інформації", сказав він. Деякі ЗМІ повідомляють про 1,1 тисячі загиблих. 

Найважче одержати інформацію про жертви на численних островах, на які припав основний удар стихії. За деякими даними, у момент приходу циклону там могло знаходитися до 50 тисяч осіб.

Ураганний вітер, який обрушився на узбережжя зі швидкістю більше 200 кілометрів на годину, пошкодив лінії електропередачі, повалив вежі з антенами стільникового зв'язку, залишивши південь країни без телефонного зв'язку. Перебої з електрикою почалися по всій Бангладеш, наразі знеструмлено 80% столиці країни - Дакки.

"Технічні служби сподіваються відновити енергопостачання в столиці до суботи або, в крайньому разі, до неділі", - сказав Хуссейн.

Загалом у зоні лиха мешкає близько 40 мільйонів людей. Серед них приблизно 60% - бідняки, що живуть в старих хатинах. "Їхні халупи не можуть витримати сильного вітру, тому, за нашими оцінками, від 15 до 20 мільйонів людей залишилися без даху над головою", - сказав він.

По всьому регіону проводяться масштабні роботи з ліквідації наслідків урагану. Влада країни, гуманітарні організації розподіляють серед постраждалих продовольство, медикаменти й питну воду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: