Повстанці з Уганди убили близько 200 людей в Конго

Повстанське угрупування в Уганді причетне до вбивства майже 200 мирних мешканців у Демократичній Республіці Конго.


Повстанське угрупування в Уганді "Армія опору Господа" (LRA) причетне до вбивства майже 200 мирних жителів на північному сході Демократичної Республіки Конго. Там спалено щонайменше 120 будинків. За даними відділу ООН з координації гуманітарних зусиль, злочини сталися між 25 і 29 грудня в районах Фарадже, Дорума і Гурба.

Пошуками лідера LRA Джозефа Коні займається об'єднаний контингент з Конго, Уганди і Південного Судану. Міжнародний кримінальний суд розшукує Коні з 2005 року за злочини проти мирних жителів. Повстанців LRA обвинувачують у вбивствах, тортурах, зґвалтуваннях, а також у викраданні дітей і насильницькому перетворенні їх в солдатів.

Дії LRA відбуваються на фоні громадянської війни, що поновилася в кінці жовтня 2008 року, в ДР Конго. Супротивниками в цьому конфлікті є генерал Лоран Нкунда, який очолює Національний конгрес в захист народу, і чинний президент Джозеф Кабіла. Військові дії зосереджені, в основному, на сході країни. З кінця листопаду 2008 року ООН збільшила присутність в регіоні своїх миротворців.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: