Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

Від втечі дитини з дому не застрахована жодна сім’я. Через нужду і голод діти з дому не йдуть, а основна причина втеч - негативний емоційний клімат в родинах.

ТСН розпочинає новий серіал, присвячений проблемам сучасних дітей та підлітків. Його назва - "Поки батьки не бачать", немов запитання до кожного з батьків - що саме роблять ваші діти, коли залишаються сам на сам із вулицею, однолітками або потрапляють під уплив кримінального світу.

Наскільки болюче для суспільства питання поколінь досліджували дві авторки цього проекту Світлана Усенко та Світлана Березівська.

Поштовхом для створення сюжетів стала статистика скоєнь злочинів з особливою жорстокістю саме дітьми. Шокуюча цифра - понад сотня вбивств торік від дитячих рук. Понад 200 підлітків щороку вирішують накласти на себе руки і вік самогубців молодшає.

За останні роки кількість дітей, що тікають з дому збільшилась майже у чотири рази. Офіційна статистика говорить про чотири тисячі дітей, які знаходяться у розшуку. Фахівці запевняють - реальна цифра у кілька разів більша. Причина такої різниці полягає у тому, що не всі родини афішують свою біду.

Від втечі дитини з дому не застрахована жодна сім’я. Через нужду і голод з дому не йдуть. Основна причина - негативний емоційний клімат в родинах. І сьогодні наша перша розповідь про тих батьків і дітей, які раптом зіштовхнулися з цією проблемою.

Неділя, вони всі разом збираються на кухні. Дід, по-чоловічому гортає пресу, а жінки готують обід. Сьогодні – вареники з капустою. Їх обов’язково треба наліпити більше, бо раптом двері маленької квартири на околиці Лубнів відчиняться, і на порозі стоятиме їх загублений син.

Найменша дитина у родині, “золотий хлопчик”. Так казали про Влада рідні. Безвідмовний, слухняний і талановитий. У третьому класі вони записали його на клас акордеону і навіть мріяли про музичну кар’єру хлопця, бо ж у їхній родині всі причетні до музики.

Все почалось, коли хлопцю виповнилось 12. Музичну школу він проміняв на комп’ютерний клуб, а потім перший раз пішов із дому. Спочатку на день, згодом – на тиждень. Але так надовго, як цього разу, Влад не йшов ніколи.

Востаннє мати бачила сина у квітні минулого року. Вона черговий раз повертала його додому із чергової втечі. Але до Лубен хлопець так і не доїхав - він зник просто з потягу.

Маленька кімната на вокзалі Караваєві дачі в Києві – серце служби розшуку. У комп’ютері кількатисячна база дітей. Фотографія Влада Кривенка тут давно.

“Є така думка, що якщо дитина на вулиці провела більше напівроку, то його вулиця дуже сильно затягує і повернути його в сім'ю, практично, неможливо”,- пояснює координатор служби розшуку дітей.

Якщо раніше, кажуть психологи, діти, зазвичай, тікали з неблагонадійних родин – сьогодні ситуація інша.

Читайте також:

На "1+1" стартує проект "Поки батьки не бачать"

Двоє школярів втекли з дому через погані оцінки

Діти втекли зі школи, щоб здійснити мрії

ВідеоПоки батьки не бачать, діти тікають з дому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: