"Покупка у групах": черговий вид шахрайства

На тлі відсутності банківського кредитування, фінансові піраміди квітнуть на очах, особливо прижилася "покупка у групах".

Особливого розмаху набувають так звані "покупки у групах" - цей різновид шахрайства особливо прижився на авторинку. Людям обіцяють новий автомобіль під невеликий відсоток річних.

Офіс "пірамідників" часто розміщений на двох квадратних метрах, орендованих в торговельному центрі, комп'ютер зі звабливими фото машин. Проте Олександр Костиря так здивувався низьким відсоткам за кредитом, що вмить утратив пильність. До "лохотрону" відніс дві тисячі гривень, за тиждень мав сісти за кермо, але отримав тільки лист з вимогою оплатити кредит.

Ошукані клієнти почали писати скарги керівництву в столицю, але марно. Але адреса виявилася не справжньою – листи повернулися.

Схема піраміди дуже проста. Робиш перший вклад - не менше трьох відсотків від вартості автомобіля, а потім щомісяця сплачуєш платіж. Тебе разом з іншими об'єднують у групу, як назбираєте необхідну суму, то отримаєте новенький автомобіль.

Такі піраміди діють із середини дев'яностих. І за всі роки, за приблизними підрахунками економістів, назбирали понад п'ять мільярдів гривень, а зараз для них - час розквіту.

Щоправда, компанії, які пропонують "групову покупку" не завжди зникають. Є такі, що працюють уже по десять років, але умови послуги надто заплутані і пояснювати їх не поспішають. По-перше, кошти назад повертають лише при ліквідації групи. Хочеш вийти сам - тоді залишишся без першого вкладу й кількох останніх платежів. Кілька разів не заплатиш і згорить усе. До того ж ціна авто може змінюватися щомісяця.

Утім, навіть переплата - це не гарантія того, що ви сядете за кермо. Деякі машини не дають, а розігрують. Психологи кажуть, що потяг до сумнівних угод із надприбутками закладено на генетичному рівні, а криза його підсилює.

Докладніше про автомобільні піраміди, дивіться на відео ТСН.

Читайте також:

Банкір-мільярдер видурив у американців 8 млрд. доларів

Міліція проводить обшуки у Аделаджі

"Пограбування десятиріччя" в Росії
 

ВідеоПокупки у групах - найпоширеніший вид фінансових пірамід

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: