Постраждалі в Дніпропетровській трагедії просять владу покарати винних

Постраждалі від вибуху газу в житловому будинку Дніпропетровська 13 жовтня 2007 року просять втрутитися в ситуацію та покарати винних у цій трагедії.

Постраждалі від вибуху газу в житловому будинку Дніпропетровська 13 жовтня 2007 року написали звернення до Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко та генерального прокурора Олександра Медведька з проханням втрутитися в ситуацію та покарати винних у цій трагедії.

Постраждалі обурені ухваленим сьогодні Жовтневим судом Дніпропетровська рішенням про амністію трьох екс-керівників ВАТ "Дніпрогаз", наголошується у зверненні.

"Складається враження, що все було завчасно сплановане і спрямоване на те, щоб громадяни не зрозуміли причин вибуху газу, а винні уникли відповідальності", - йдеться у зверненні постраждалих.

Автори звернення також наголошують про свій намір звернутися до Європейського суду з прав людини з позовом до держави Україна про порушення прав на життя та безпеку.

Сьогодні, 20 січня, Жовтневий районний суд Дніпропетровська на своєму засіданні задовольнив клопотання трьох підсудних – колишніх гендиректора ВАТ "Дніпрогаз" Ігоря Іванкова, його першого заступника Максима Сорокіна та головного інженера ВАТ Сергія Бачуріна, звинувачуваних у вибуху газу в житловому будинку у Дніпропетровську 13 жовтня 2007 року – про амністію.

Суд також прийняв рішення розблокувати рахунки ВАТ "Дніпрогаз" та цінні папери підприємства, на які було накладено арешт у ході порушеної прокуратурою Дніпропетровської області кримінальної справи відносно колишніх керівників "Дніпрогазу" за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Суд прийняв рішення про закриття кримінальної справи за зазначеною статтею. Суд зважив, що зазначена стаття підпадає під закон про амністію.

Під час сьогоднішнього судового засідання були присутні близько 180 постраждалих від вибуху побутового газу в десятиповерховому житловому будинку в Дніпропетровську. Абсолютна більшість з них висловлювалася проти застосування судом закону про амністію відносно трьох колишніх керівників ВАТ "Дніпрогаз".

Водночас адвокати постраждалих не змогли на судовому засіданні юридично заперечити застосування цього закону.

Як повідомляв ТСН.ua, вибух побутового газу у 10-поверховому житловому в Дніпропетровську стався 13 жовтня 2007 року. Внаслідок вибуху газу загинули 23 людини. Потерпілими визнано 509 мешканців цього будинку, а також приватних будинків мікрорайону „Перемога”.

Загальні збитки потерпілих у результаті вибуху газу перевищують 107 млн. гривень.

Читайте також:

Екс-керівників "Дніпрогазу", винних у вибуху в житловому будинку, амністували

Винних у трагедії в Дніпропетровську відпустять на волю

На місці дніпропетровської трагедії відкрили меморіальний комплекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: