Постраждалі від повені не можуть купити житло

Більшість родин, постраждалих від повені на Миколаївщині, не отримали достатньої для купівлі нового житла компенсації.

Уже три місяці минуло відтоді, як цілу вулицю у місті Нова Одеса на Миколаївщині, майже змило водою. Через сильну зливу, яка тривала кілька днів поспіль переповнився ставок, і двометрова хвиля ринула просто на житлові будинки, затопивши понад сотню садиб. У річку знесло усе: птицю, худобу, і весь врожай із городів.

Повінь у Новій Одесі
Архів
До таких наслідків влітку призвела повінь у Новій Одесі.
Тоді перед виборами чиновники запевняли: втрачене майно людям неодмінно відшкодують. Від уряду навіть прийшло шість мільйонів гривень. Вже потім з’ясувалося: виплачених грошей на придбання іншого житла постраждалим не вистачає. Ціни зросли удвічі, а свої аварійні будинки люди мають звільнити до 1 грудня.

69 родин після повені в Новій Одесі отримали кошти на відселення з аварійних помешкань. З них менше десяти змогли купити собі нове житло. Решта, що робити з отриманими грошима не знають. Коштів замало навіть на більш-менш пристойну квартиру в райцентрі. Про будинки й казати годі.

В будинку родини Федосєєвих води не було. Але фундамент затопило, тому й тріснула стіна. Хату визнали аварійною і запропонували знести.

Переселятися з аварійного будинку родина відмовилась. Грошей на переселення у чиновників не взяли, сподіваючись на компенсацію за ремонт. Чекають її й досі.

Щоб у хаті дозволили жити, господарі самі відновили фундамент. Комісія статус "аварійного” з будинку зняла і збитків уже не виявила.

А от близько 60 родин їхніх сусідів, хоч і з грошима, але зимуватимуть у напівзруйнованих оселях, сподіваючись, що навесні житло подешевшає. 

Чиновники людям співчувають, але на продавців житла вплинути не можуть. Грошей теж не обіцяють, виділені Кабміном 6 мільйонів гривень роздали до копійки.

Отримуючи компенсації, люди одночасно підписували відмову від своїх аварійних домівок. Їх мають звільнити до 1 грудня. 

Тим, хто відмовиться залишати помешкання, перекриють газ та світло. Їхні оселі вже зняли з обліку в БТІ. На балансі комунальних служб цих будинків теж немає.

ВідеоНевирішені проблеми жертв повені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: