Повені загрожують Європі

Європа під загрозою повені: у Східній Англії евакуюють жителів.

В результаті сильного вітру та шторму під загрозою повені у п'ятницю, 9 листопада, опинилися деякі райони Нідерландів і Англії.

У стан підвищеної готовності приведені також рятувальні служби Великобританії, Норвегії, ФРН і низки інших європейських країн.

Евакуація жителів Груйт-Ярмут у зв'язку з загрозою повені
AFP
Евакуація жителів Груйт-Ярмут у зв'язку з загрозою повені
Закрито один з найбільших портів Європи - Роттердам, передає ІТАР-ТАРС. Нідерландська служба контролю дамб приведена в підвищену готовність на всій території країни.

Експерти очікують, що в регіоні Північного моря протягом дня відбудеться значне наростання сили вітру, його пориви перевищать 100 км на годину. Це може привести до сильного шторму та значного підйому рівня води в прибережних районах, у деяких із них - до двох з половиною метрів.

Британські власті порадили 7,5 тисячам жителів міста Грейт-Ярмут покинути свої житла у зв'язку з загрозою повені. 500 людей вже евакуйовані. Загалом власті видали у п'ятницю 12 попереджень про загрозу повеней через різке підвищення приливної хвилі в Північному морі. Під загрозою також знаходяться багато сотень будинків у графстві Суффолк. Згідно з прогнозами експертів, повені також можуть охопити території графств Кент, Ессекс, Лінкольншир і Норт-Йоркшир. Місцевим жителям запропоновано телефонувати (0845) 988 11-88, щоб одержувати у властей, що використовують складні комп'ютерні системи прогнозування, інформацію про ступінь небезпеки, який загрожує їх району, повідомляє Sky News.

На Темзі в районі британської столиці ще у четвер увечері була закрита гребля Thames Barrier, що захищає Лондон від високих приливів. Вітер силою до 80 км на годину жене приливну хвилю в південно-західному напрямі. Біля портового міста Грімсбі в північно-східній Англії хвиля досягла свого пікового рівня до 04:30 ранку за британським часом, а в районі Грейт-Ярмута - до 07:00.

Висота хвилі, згідно з даними метеорологів, може скласти від 10 до 12 футів, тобто близько 3,5 - 4 метрів. Враховуючи рівнинний характер східного узбережжя Англії, подібний рівень приливу здатний привести до затоплення значних територій.

За попередніми даними, Лондону повінь не загрожує, оскільки його захисні споруди мають впоратися з хвилею.

Британське телебачення у прямому ефірі демонструє кадри нинішнього стану прибережних зон Східної Англії.

У зв'язку з загрозою повеней у четвер, 8 листопада, ввечері прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун провів засідання надзвичайного урядового комітету Кобра. Всі рятувальні служби знаходяться зараз у режимі повної готовності до негайного надання допомоги в разі надходження відповідних сигналів. Багато автодоріг у приморських районах на сході Англії зараз закриті для руху, оскільки право проїзду по них зараз надається виключно місцевим жителям, які покидають небезпечні зони.

Через сильний шторм у п'ятницю, 9 листопада, тимчасово припинено здобич нафти й газу на декількох родовищах Норвегії в Північному морі.

Як повідомлялося, проливні дощі, що обрушилися в червні на територію Великобританії, привели до сильних повеней і декількох торнадо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: