Повінь у Британії - найбільша з зафіксованих

Травень, червень і липень цього року стали найбільш дощовими в історії метеоспостережень у Великій Британії.

Повінь у Великій Британії
news.yahoo.com
Більшої повені в Британії ще ніколи не було зафіксовано.

Травень, червень і липень цього року стали найбільш дощовими в історії метеоспостережень у Великій Британії, оголосило британське Метеобюро.

Загальна кількість опадів за три місяці, з урахуванням того, що липень ще не закінчився, вже досягла 387,6 міліметрів в середньому по країні, що більш ніж утричі більше річної норми. Це найбільш дощовий тримісячний період за всю історію спостережень із 1766 року.

Рясні дощі в різних районах країни викликали дві великі хвилі повеней - у червні на півночі й північному сході Англії та в Північній Ірландії, а в липні - в центральній і західній Англії. 

Повінь у Оксфорді
news.yahoo.com
Повінь дісталася навіть одного зі світових університетських центрів - Оксфорду.

Жертвами підйому води вже стали кілька людей, а загальний обсяг збитку, заподіяного будівлям і транспортній інфраструктурі, оцінюють не менше ніж у два мільярди фунтів стерлінгів.

Фахівець Метеобюро Великої Британії з вивчення клімату Пітер Стот заявив, що, незважаючи на заяви британських політиків, поки немає чіткого науково доведеного зв'язку між глобальним потепленням і тією кількістю опадів, що випали в Сполученому Королівстві цього літа.

”Проте в цілому потепління клімату може викликати рясні дощі, а не очікувану багатьма зміну клімату на більш посушливий", - припускає учений.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: