Пожежі на Канарах не припиняються

З двох головних островів Канарського архіпелагу - Гран-Канарія і Тенерифі, де бушують лісові пожежі, евакуйовано близько 10 тисяч людей.

Пожежі на Канарах не припиняються
BBC
На острові Гран-Канарія уже вигоріло понад 20 тисяч гектарів соснового лісу.
На двох головних островах Канарського архіпелагу - Гран-Канарія й Тенерифі, де бушують лісові пожежі, були змушено покинути свої будинки й відправитися в безпечні зони близько 10 тисяч людей. Про це повідомив представник регіонального уряду островів.

"Найбільш тривожна ситуація склалася на острові Гран-Канарія, де вже вигоріло понад 20 тисяч гектарів соснового лісу, а на Тенерифі згоріло 13 тисяч гектарів", - сказав представник уряду.

Він зазначив, що вогонь захопив в основному внутрішні райони островів і що курортним зонам, де знаходяться більшість готелів і популярні серед іноземних туристів пляжі, поки що нічого не загрожує.

„На острові Гран-Канарія, де ліс горить з минулої п’ятниці, у вівторок були евакуйовані мешканці муніципального округу Сан-Бортоломе, а в округу Моган люди змогли повернутися у свої будинки, оскільки там пожежу вже погасили”, - повідомив працівник місцевої адміністрації.

Що стосується Тенерифи, то на ньому пожежі не згасають у муніципалітетах Гарачіко, Ель-Танке і Сантьяго-дель-Тейде.


"Розповсюдженню вогню сприяє сильний вітер і висока температура повітря - до 45 градусів. Крім того, пожежники не мають можливості використовувати важку техніку в охопленій вогнем тяжкодоступній гірській місцевості", - розповів співпрацівник канарського регіонального уряду.

За його словами, "тільки на Тенерифі працює п'ять пожежних гелікоптерів і один гідролітак, найближчим часом очікується прибуття ще декількох одиниць авіатехніки". Разом з тим, один з жителів селища Альдеа-Сан-Ніколас поскаржився на "брак технічних коштів у боротьбі з вогнем".

"Всі мешканці селища - від малого до великого - відмовилися від евакуації і вийшли на боротьбу з пожежею: люди гасили вогонь всю минулу ніч, хто як міг, практично голіруч - пожежників у нас дуже мало, а гелікоптерів ми так і не побачили", - сказав мешканець.

У вівторок на острови для координації боротьби з пожежею прибула міністр навколишнього середовища Іспанії Крістіна Нарбона, а місцева влада обіцяє виплатити потерпілим від пожежі компенсації розміром до 300 тисяч євро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: