Пожежі в Каліфорнії не припиняються

Через пожежі в Каліфорнії загинуло 6 людей і знищено близько 1800 будинків. У четвер до зони лиха приїде Джордж Буш.

Вітри, що сприяють розповсюдженню лісових пожеж у штаті Каліфорнія, не припиняться до середини четверга, заявив журналістам заступник керівника американського МНС Харві Джонсон.

На думку глави голови батальйону Сан-Дієго Брюса Картеллі, це істотно ускладнює боротьбу з вогнем. "Пожежа не припиниться, поки полум'я не сягне океану, або поки вітер не змінить напрямок", - зауважив він.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, у четвер до Каліфорнії прибуде президент США Джордж Буш, який спеціально змінив свій робочий графік. У вівторок він оголосив у семи округах Каліфорнії надзвичайний стан, надавши таким чином постраждалому регіону можливість отримання федеральної допомоги.

У четвер Буш проведе в Каліфорнії цілий день, знайомлячись з ситуацією на місці і консультуючись із владою штату щодо необхідних заходів, яких уживають федеральні й місцеві урядові структури.

За словами мера Сан-Дієго Джері Сандерса, голова міністерства внутрішньої безпеки Майкл Чертоф завірив його, що "допомога вже в дорозі". До укриття спрямовано 25 тисяч похідних ліжок і ковдр. Департамент сільського господарства надає гелікоптери для гасіння й відправляє на місце лиха додаткові загони пожежників. Каліфорнія також отримає фінансову допомогу з федерального бюджету.

Влада підтверджує загибель двох людей у зв'язку з пожежами і ще чотирьох під час евакуації. Поранення дістали більше 50 осіб. За даними американських ЗМІ, станом на 06:00 за київським часом через лісові пожежі в Каліфорнії згоріло більше 1800 житлових будинків і споруд, і близько 960 тисяч жителів штату змушені евакуюватися. На стадіоні в Сан-Дієго зараз перебувають 10 тисяч евакуйованих.

На шляху полум'я знаходяться більше 70 тисяч будівель, зокрема комунікаційні споруди на горі Сан-Мігель, всі вони під загрозою знищення.

За розпорядженням Пентагона до боротьби з вогнем підключено 11 військових гелікоптерів, а також військових пожежників. До відбуття до зони пожеж готуються 550 морських піхотинців.

Губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварцнеґґер викликав для гасіння пожеж 1500 військовиків національної гвардії США. Пентагон оголосив, що в разі потреби до боротьби з вогнем готові ще більше 17 тисяч солдатів національної гвардії.

У зв'язку з пожежами, які досягли території бази морської піхоти США "Педлтон", з неї евакуйовано 3 тисячі морських піхотинців. У районі Санта-Ани через вогонь, що наближається, евакуйовано 1 400 військових моряків з членами їх сімей, а за межами зони пожеж на півдні Каліфорнії зараз також звільняють казарми ВМС для розміщення евакуйованих цивільних осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: