Пожежі в Криму - провокація

Екологи говорять, що пожежі в заповідниках півострова влаштовують для того, щоб зайняти та забудувати цінні землі в них.

Пожежа на Ай-Петрі
УНІАН
Лісову пожежу поблизу кримської гори Ай-Петрі могло спричинити прагнення отримати тут землю.
Екологи переконані, що пожежі в заповідниках Криму спровоковані з метою зайняти цінні землі. 

Про це вони заявили сьогодні в ході прес-конференції в Сімферополі. 

Зокрема, член-кореспондент Кримської академії наук (КАН), еколог Альфред Дулицький висловив сумнів у тому, що причиною пожежі в Алупкінському лісництві Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника стали дії харківського туриста.
 
"Я не вірю, що причина  - в якомусь недоумкуватому харків`янинові, - зазначив еколог. - Я з утрудненням називаю те явище (пожежі), яке в нас зараз відбувається, природним". 

Такого висновку він дійшов, аналізуючи той факт, що в Криму останнім часом почастішали випадки пожеж саме на території заповідників, землі яких є вельми привабливими для різних забудовників.

"Річ у тому, що минулого року була дуже палка дискусія з приводу того, що Ялтинський міськвиконком хотів відібрати у заповідника, який зараз горить, здається, 800 гектарів", - сказав Дулицький, зазначивши, що ще тоді він припускав, що пожежі в заповідниках відбуватимуться все частіше. 

У свою чергу, директор Центру заповідної справи МНС України Валерій Проценко повідомив, що в даний час закінчується робота з наукового обґрунтування території меж Ялтинського заповідника, і вже зараз можна говорити, що його площа за останній час скоротилася. 

"Ми можемо абсолютно відповідально говорити, що межі Ялтинського заповідника зазнали достатньо серйозних змін", - сказав фахівець. За його словами, зараз йде боротьба між тим, як бачать наукове обґрунтування меж заповідника під Ялтою вчені й урядовці. 

"Тепер йде боротьба між науковим обґрунтуванням меж заповідника, як бачать його вчені, і науковим обгрунтуванням меж – як його бачать наші урядовці, посилаючись на Земельний кодекс. Тому що, якщо селищна рада незаконне рішення ухвалила й виділила землю Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника комусь у користування, й вже примудрилися цю землю три рази перепродати, й одержаний на незаконну землю державний акт, то, за нашими матеріалами, там землі в межах заповідника, а згідно із законом ми нічого зробити не можемо. Тому що це добросовісний покупець, який вже має державний акт, і скасувати його ніхто не може", - сказав Проценко.
 
За його словами, в країні немає "сильної руки", яка б змогла навести лад із кримською землею. "Може, потрібно, як Путін у себе зробив… Путін загнав по чорноморському берегу, 40-50 дач бульдозерами згребли, все відразу нормально стало", - зазначив директор Центру заповідної справи. 

Зі свого боку заступник голови Кримської республіканської асоціації "Екологія і світ" Андрій Артов повідомив, що в автономії всього 6 заповідників, причому вони підпорядковуються 5-ти різним структурам. За словами еколога, в усіх заповідниках Криму сьогодні "не все добре", а в деяких із них ситуація "просто катастрофічна".
 
Артов підкреслив, що сьогодні в Кримській автономії не існує системної охоронної політики, за його словами, цей процес гальмується, оскільки "у певних осіб Радміну, депутатів Верховної ради, як цього, так і минулого скликання, є плани з продажу землі" на території автономії. 

Нагадаємо, 24 серпня сталося займання на території Алупкінського лісництва Ялтинського заповідника в районі гори Ай-Петрі.
 
За даними кримських рятувальників, винний у виникненні пожежі, 29-річний турист із Харкова, який заблукав у горах і розклав багаття, щоб привернути до себе увагу, вже затриманий органами міліції. Порушено кримінальну справу, санкція за статтею передбачає відповідальність від 7-ми до 10-ти років позбавлення волі. 

За повідомленням кримського Главку МНС, пожежу вже локалізовано. Загальна площа пожежі становила близько 70 га. 

Станом на 11.00 годину сьогоднішнього дня на місці пожежі продовжують працювати, здійснюючи охорону, понад тисяча осіб і близько 80 одиниць техніки.

ВідеоПожежа в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: