Правди про Чорнобиль досі не знають

Досі не вщухли суперечки про причини та винуватців Чорнобильської трагедії. Натомість зону лиха активно відвідують туристи.

Чорнобильська АЕС (www.ukrcenter.com)
Іноземні туристи не бояться радіації в Чорнобилі. (www.ukrcenter.com)
Уперше хоч якусь відповідь на це запитання світ почув від Радянського Союзу 21 рік тому. Експертам МАГАТЕ пояснили: винен персонал ЧАЕС. Винних судили й покарали. Потім з'ясували, що причиною біди стала техніка. І суперечки тривають, а правду про Чорнобиль досі не сказано.

Кордон Зони відчуження відвідують іноземні туристи. В екскурсійному автобусі - семеро іноземців: двоє шведів, четверо чехів і одна італійка з Венеції. Усі вони - ловці екстремальних вражень. З-поміж розмаїття туристичних маршрутів Україною вони обрали подорож у зону підвищеної радіації. Перша зупинка - на під'їзді до станції. Гід Юрій демонстративно дістає дозиметр. Кількість мікрорентгенів у віконечку стрімко зростає.

Справжній спадок Чорнобиля - двісті шістдесят тисяч гектарів брудної території, мільярди грошей на ліквідацію біди, а вплив радіації на здоров'я сотень тисяч людей досліджують і сьогодні. Уперше наслідки катастрофи Радянський Союз озвучив на нараді експертів МАГАТЕ, у Відні. Тоді ж делегація радянських науковців, на чолі з академіком Лєгасовим, виголосила і попередню причину аварії: помилка персоналу. Місцем для показового суду обрали містечко Чорнобиль, що за дванадцять кілометрів від станції. До десяти років ув'язнення засудили директора ЧАЕС, головного інженера та ще чотирьох працівників станції. Жоден із проектантів на лаву підсудних не сів.

Лише через п'ять років після біди наступна державна комісія з розслідування причин катастрофи наважилася відкрито заявити про недоліки у конструкції реактора. Але Чорнобильську справу так і не переглянули.

Візит до напівзруйнованої Прип'ятської школи - кульмінація екскурсії до зони. Іноземці з цікавістю досліджують кожен метр будівлі. Покинуті зошити, старе піаніно. Для них це – подорож у минуле століття, загублене в міфах про Чорнобиль.

ВідеоЧому сталася Чорнобильська трагедія?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: