Президент закликав розслідувати аварію

Віктор Ющенко завершив робочу поїздку до Донецької області, де знайомився з ситуацією на шахті імені Засядька.

Віктор Ющенко на шахті ім. Засядька під час трагедії
УНІАН
Віктор Ющенко наполягатиме на ухваленні закону про метан у вугільних родовищах, який би допоміг зробити шахти безпечнішими.
Президент Віктор Ющенко завершив робочу поїздку до Донецької області й відбув до Києва. Про це повідомила агенція УНІАН з посиланням на прес-службу президента.

Президент Віктор Ющенко закликає Генеральну прокуратуру й Державну комісію з техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій об'єктивно розслідувати причини аварії на шахті імені Засядька в Донецькій області. Про це сказано в повідомленні прес-служби президента, на яке посилаються "Українські Новини".

"Моя вимога - комісія (з техногенно-екологічної безпеки) не повинна поза своїм протоколом залишити жодної претензії або обставини... особливо в контексті безпеки", - сказав президент. Він також закликав комісію вчасно інформувати представників ЗМІ та громадськість про результати своєї діяльності.

Президент також зауважив, що комісія буде надавати оперативну допомогу постраждалим шахтарям, якнайшвидше ідентифікувати тіла загиблих, організовувати похорони, виплачувати матеріальну допомогу сім'ям загиблих.

Крім того, Ющенко повідомив про намір видавати допомогу сім'ям потерпілих з 20 листопада. "Зараз ведеться підрахунок тих соціальних виплат і допомоги, які повинні бути здійснені. Я прийняв звіт міністра праці й соціальної політики (Михайла Папієва) з цього питання. І завтра розпочнеться видача допомоги сім'ям потерпілих", - сказав Ющенко.

Віктор Ющенко висловив подяку всім учасникам ліквідації наслідків трагедії.

Президент також наголосив, що безпека праці шахтарів має стати пріоритетом у роботі вугільної галузі. Важливим кроком у цьому напрямку, на його переконання, має стати ухвалення закону про метан у вугільних родовищах. За його словами, йдеться про законопроект, "який би багато чого додав у регуляції і такого роду питань, які виникають у політиці видобування газонасичених пластів, а відтак і у питанні безпеки гірняків.

На рівні державної політики треба вжити невідкладних кроків щодо прийняття цього закону", – сказав Віктор Ющенко.
Також президент заявив, що вугільна промисловість буде пріоритетною для держави ще впровдовж довгих років. Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні на прес-конференції на шахті ім. Засядька в Донецьку.

"Ми розуміємо, що 95% всіх енергетичних ресурсів нації - це вугілля. І жодне покоління не залишиться байдужим в умовах великих енергетичних потреб до цього ресурсу", - сказав президент.

Віктор Ющенко зауважив, що "запаси вугілля, якими володіє Україна, становлять приблизно 175 млрд. тонн". "Це забезпечення не одного українського покоління, і безумовно, що вугільна галузь є пріоритетом вже впродовж 100 років, і впродовж багатьох років вона буде державним пріоритетом", - сказав президент.

На його думку, "жодне з майбутніх поколінь найближчим часом не відмовиться від видобутку вугілля".

Президент також зауважив, що "пріоритетом має стати безпека праці в цій сфері".

Водночас, Віктор Ющенко визнав, що йому важко поки що зрозуміти, чому раптом відбуваються такі великі аварії на таких сучасних підприємствах. "Відверто скажу, для мене є певна складність у тому, що шахта, яка веде сучасну політику в темі дегазації, сьогодні стала найбільшим місцем аварії", - сказав президент.

ВідеоПрезидент про аварію (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: