Причиною вибуху в Євпаторії стала вибухова речовина

Фізик за підсумками роботи в Євпаторії підготував експертний висновок.

Причиною вибуху в житловому п`ятиповерховому будинку в Євпаторії була бризантна вибухова речовина, вважає професор, доктор технічних наук у сфері фізики горіння й вибуху, технології вибухових речовин і боєприпасів Володимир Захматов.

У січні міська рада Євпаторії запросила Захматова як незалежного експерта для встановлення причин катастрофічної надзвичайної ситуації, яка забрала життя 27-ми осіб. Фізик за підсумками роботи в Євпаторії підготував експертний висновок. Його передано євпаторійським депутатам і вже надійшов до прокуратури Криму.

Захматов вважає, що причиною надзвичайної ситуації був не вибух газоповітряної суміші, а вибух вибухової речовини.

"Я вважаю, що це не вибух газу", – сказав експерт. На це вказує характер руйнувань: під час вибуху газу стіни будинку повинні були б обвалитися без дроблення, тоді як в євпаторійській п`ятиповерхівці сталося масове дроблення конструкцій. "Масове дроблення будівельних конструкцій характерне саме для високошвидкісної вибухової хвилі, – наголосив Захматов. – Біля однієї опорної стіни зрізано все немов ножем. Зруйнована одна опорна стіна повністю. Я думаю, що заряд (вибухової речовини) був неподалік від цієї опорної стіни, і всі проміжні перегородки між двома іншими опорними стінками були зруйновані, і будівля осіла".

На думку фізика, епіцентр вибуху був не в підвалі, а на рівні другого поверху. "За характером руйнувань стін, що залишилися, я вважаю, що він (заряд) був у якійсь з квартир на другому поверсі", – сказав інженер-технолог з вибухових речовинах і спорядженні боєприпасів.

За даними Захматова, заряд був, орієнтовно, від 30-ти до 60-ти кілограмів. "Це міг бути тротил або гексоген", – сказав професор, при цьому він не виключив, що це могла бути й інша вибухова речовина. Яка саме речовина призвела до трагедії – важко встановити, для цього потрібно мати результати фізико-хімічної експертизи.

"А я сумніваюся в тому, що вони є. Чому? Добре брати експертизи – вони називаються "змивами" – тобто, наприклад, під час вибуху зберігся якийсь фрагмент стіни неподалік від того місця, де була вибухова речовина, з нього береться змив і хімічним аналізом встановлюється вид вибухової речовини. А тут весь будинок (мається на увазі – під`їзди будинку) обрушився, тобто та кімната, де була вибухова речовина, вона десь у середині або близько до середини завалу (була). Як там знайдеш ці фрагменти!", - пояснив доктор технічних наук.

Захматов вважає, що вибухнула "крадена вибухова речовина", яка незаконно зберігалася в одній з квартир п`ятиповерхівки. "А коли вибухові речовини зберігають в житловому будинку, то завжди – рано чи пізно – стаються отакі речі. Завжди! Це неминуче!", – наголосив експерт.

Захматов також додав, що у нього викликає неспокій "слабкий контроль за зберіганням вибухових речовин і боєприпасів в Україні і вільне переміщення вибухових речовин".

Читайте також:

Кількість жертв у Євпаторії зросла до 27 людей
Чому вибухнув кисневий балон у Євпаторії
Постраждалі від вибуху в Євпаторії отримають по 100 тисяч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: