Радіоактивні відходи витекли в Росії

У Челябінській області на території "Маяка" відбувся витік радіоактивних відходів. При події ніхто не постраждав.

радіація
Lenta.ru
Кадр каналу НТВ.
У Челябінській області на території Федерального державного унітарного підприємства "Особливе конструкторське бюро "Маяк" 25 жовтня відбувся витік радіоактивних відходів, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на прес-службу підприємства.

За інформацією прес-служби, витік відбувся при транспортуванні рідких радіоактивних відходів з хіміко-металургійного заводу на радіохімічний завод на території промислового майданчика підприємства. В результаті відбулося "утворення точкових радіоактивних забруднень на ділянці технологічної дороги вище встановлених контрольних рівнів".

Імовірно, причиною події стало порушення герметичності вентиля цистерни з відходами. Служби "Маяка" провели роботи по дезактивації забрудненої ділянки. В даний час фактів забруднення транспорту, що виїжджає з майданчика, включаючи автобуси з персоналом, не встановлено. Радіаційна обстановка в нормі.

На підприємстві створена комісія з розслідування що відбувся, воно продовжує працювати в штатному режимі. За словами представника „Росатома”, витік відходів був "украй незначним" і був повністю ліквідований того ж дня.

У квітні 2005 року проти генерального директора підприємства Віталія Садовнікова було порушено кримінальну справу з приводу забруднення річки Теча радіоактивними відходами.

За даними слідства, в 2001-2004 роках "Маяк" скинув в річку декілька десятків мільйонів кубометрів рідких радіоактивних відходів. Судове переслідування Садовнікова було припинене ухвалою Челябінського обласного суду, який визнав, що він підпадає під амністію, оголошену у зв'язку із сторічним ювілеєм російської Державної думи.

У травні 2006 року рішенням голови Федерального агентства з атомної енергії РФ Сергія Кірієнка Садовніков був відновлений на посаді.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: