Рейдерська атака на "Київмлин"

Компанія "Київмлин" заявляє про спробу рейдерського захоплення підприємства. У події вбачають політичний підтекст.


Про це журналістам повідомив голова правління компанії "Хліб Києва", що володіє 100% акцій "Київмлину", Олег Пономарьов. 

"Здійснено зухвале рейдерське захоплення акціонерного товариства "Київмлин", - заявив Пономарьов. 

З його слів, у 2006 році Скадовський міський суд (Херсонська область) ухвалив рішення щодо нелегітимності установчих документів "Київмлин" і про скасування державної реєстрації компанії за позовом Організації орендарів орендного підприємства "Київмлин". 

Після того, як рішення Скадовського суду було оскаржено, Господарський суд Києва 25 травня 2007 року ухвалив рішення, а потім видав наказ про примусове виконання цього рішення, відповідно до якого майно "Київмлина" (цілісні майнові комплекси 4-х борошномельних заводів, елеватора й приміщень булочно-кондитерського комплексу) повинні бути передані організації орендарів. 

Пономарьов зауважив, що початковий позов організації орендарів був до закритого акціонерного товариства "Київмлин", тоді як на сьогодні компанія є відкритим акціонерним товариством. 

Зі слів депутата Верховної ради від фракції Соціалістичної партії Василя Волги, що також є секретарем комітету Ради з питань по боротьбі з організованою злочинністю й корупцією, комітет одержав інформацію, що 22 червня на "Київмлині" буде здійснено рейдерське захоплення. 

Зі слів Волги, у цей день близько 13:00 біля прохідної "Київмлина" перебували 4 автобуси з чоловіками у формі комерційних охоронних структур й 2 судових виконавці.
Волга припустив, що вони мали намір заволодіти печаткою й статутними документами "Київмлина", однак не наважилися це зробити, оскільки на прохідній перебувало керівництво "Київмлина", сам Волга й міліція була попереджена про можливе захоплення. 

Зі слів Пономарьова, керівництво рейдерським захопленням "Київмлина" здійснює колишній голова правління компанії на прізвище Саврига, котрого у 2000 році було звільнено з посади як такого, що дискредитував себе. 

Пономарьов не зміг уточнити, хто реально стоїть за спробою захоплення підприємства, однак Волга припустив, що рейдерська атака на "Київмлин" має політичний підтекст і до неї причетні люди, пов'язані з фінансовою групою, наближеною до лідера Блоку Юлії Тимошенко. 

Пономарьов зазначив, що рішення й наказ Госпсуду Києва згодом відкликав суд, оскільки "Київмлин" виявив нові обставини справи. 

Таким чином, судовий розгляд за позовом організації орендарів до "Київмлина" триває. 

За даними Пономарьова, організація орендарів не веде будь-якої фінансово-господарської діяльності, однак може володіти акціями співробітників "Київмлина". 

Він запевнив, що "Київмлин" зробить все можливе, аби в Києві не було перебоїв з поставками борошна на хлібопекарські підприємства. 

Як повідомляло агентство, "Хліб Києва" створено на базі 100% акцій "Київмлина" й 50%+1 акції "Київхліба" рішенням Київської міської ради, ухваленим у лютому 2004 року.
 
За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку, 51% акцій закритого акціонерного товариства "Хліб Києва" володіє Київська міська державна адміністрація, 24,69% - компанія "Фінінвестгруп" й 24,3% - компанія "Гарон".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: