Рий землю та бери своє

Єдиний спосіб виживання на думку людей з шахтарських містечок – це копанка в якій можна збагатитися вугіллям.

Соціальна криза після масового закриття шахт - штовхає людей на злочин. Почалося усе ще - давно, але останнім часом  -  незаконний видобуток вугілля на Донбасі - сягнув приголомшливих масштабів: нині діяльністю так званих  "копанок" - опікуються уже не тільки кримінальні структури, тепер - контроль над копальнями здійснюють за участю корумпованих чиновників.   

Копанка - це насправді дірка в землі з дерев’яними опорами. Сюди ідуть працювати лише відчайдухи яким більше ніде заробити грошей для сім’ї. Таких остарбайтерів на Донбасі 10-ки  тисяч.

Двигун від жигулів, каністра з бензином і катушка з тросом - це не хитре технічне спорядження прикмета кожної копанки.

Все начебто продумано. За мить на гора горе шахтарі піднімуть перші  пів тонни вугілля. Але трос не витримує навантаження.

Не вберіг себе - твої проблеми кажуть шахтарі. Власникам копанок  байдуже. Попит лише на  здорові руки  та ноги.

У багатьох шахтарських селищах, ісцеві жителі говорять, що жодних шахти давно позакривали. Так не стало винятком  селище Кантарне неподалік від Донецька. Єдину шахту "Московська" закрили ще декілька років тому. Відтоді багато людей покинули власні оселі.  

Мінших способів для прожиття немає. Хіба що вкрасти у сусіда.

От і виходить, що тим хто не хоче красти у сусіда доводиться красти в держави. Масштаби нелегального видобутку вугілля на Донбасі за різними оцінками нині сягають до 5 мільйонів тон на рік. Для цього поза законом  працюють до 60 тисяч людей.

Схема виглядає наступним чином:

працівники міліції забезпечують стабільну роботу копанок на місцях. Далі вугілля вантажівками без жодних документів везуть на  легальні шахти. Там  чорне золото відвантажують у залізничні вагони вже як легальну сировину. Втім, закупівельна ціна значно нижча за ринкову - 300 гривень за тонну. Різниця у десятки мільйонів осідає в кишенях чиновників різного рівня: від Києва до Шахтарська. Іншим словами процес нелегального видобутку -  добре налагоджений бізнес за участі держави.

Тим часом в Донецькій прокуратурі рапортують - жодних фактів   корупції не виявлено. На ниві боротьби з копанками ведуть активну роботу.

Поки чиновники на горі  дають добро внизу завжди мовчать. На те дві причини: перша - тотальна корупція. Інша соціальна - якщо копанки раптово закрити неконтрольований соціальний вибух гарантовано.

ВідеоРий землю та бери своє

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: