Рівень забруднення Керченської протоки знизився

Рівень забруднення моря поблизу берегів Криму все ще в кілька разів перевищує припустимі норми.

Рівень забруднення нафтопродуктам в районі острова Тузла, кримського узбережжя Азовського моря до Арабатської стрілки та в акваторії Керченської протоки знизився і перевищує норми допутсимої концентрації від 3-5 до 9 разів, залежно від місця взяття проб. 

Негода в Криму
УНІАН
Крим досі відчуває на собі наслідки листопадової негоди.
Такими є дані Республіканського комітету Криму з охорони навколишнього природного середовища, повідомляє прес-служба Ради міністрів Криму.

За даними фахівців Рескому природи Криму, які проводять моніторинг стану ґрунту й акваторії в місцях аварії, в перші дні після сорських катастроф забруднення в багатьох місцях перевищувало припустимий рівень у 1592 рази по нафтопродуктах, і в десятки разів по сульфітах через викид у море вантажу сірки.

На засіданні комісії, що відбулося у вівторок, підкреслювалася необхідність визначення методики розрахунку збитку, його масштабів, обсягів і способів пред'явлення. Крім того, було ухвалено рішення координувати роботу з визначення збитків із роботою російських експертів для застосування однакової методики розрахунку збитку і для подачі спільного позову до судновласників, винних у аварії. 

Визначено, що при підрахунку суми збитку до неї входитимуть не лише прямі витрати, понесені бюджетами в ході ліквідації наслідків аварії, але й збиток, завданий господарській діяльності, курорту, рибництву, орнітології, екології півострова і прилеглої акваторії Чорного і Азовського морів.

Дані будуть представлені спільній українсько-російській робочій групі. "Наступне засідання кримської робочої групи відбудеться через тиждень, після чергового засідання спільної українсько-російської робочої групи", - повідомили в прес-службі кримського уряду.

Нагадаємо, 11 листопада внаслідок кількох аварій російських кораблів до води Керченської протоки потрапили нафтопродукти та сірка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: